Workspace

Mimari Tasarım
onion

Proje Yeri
Bangkok, Tayland

İşveren
Boonthavorn

Tamamlanma Tarihi
2019

Proje Alanı
1.100 m²

Fotoğraflar
Ketsiree Wongwan, Srirath Somsawat

onion tarafından tasarlanan, yapı malzemeleri üreticisi Boonthavorn’un yeni ofisi Workspace’in çalışma alanları, iç ve dış arasındaki görsel etkileşimi artırmak için kademeli olarak cepheden geri çekiliyor ve firmanın ürettiği çeşitli malzemeleri teşhir eden modüler rafları içeriyor.

Yapı malzemeleri tasarımcısı Boonthavorn’un üç katlı yeni ofisi Workspace, onion tarafından tasarlandı. Malzeme örnekleri arşivine ve ortak çalışma alanlarına sahip olan Workspace, normal şartlarda malzemelere erişimi kısıtlı olan genç tasarımcıların çalışmalarını en kısa sürede tamamlamaları ve müşterilerle diyalog halinde, daha etkili bir tasarım süreci geçirmeleri hedefleriyle tasarlanmış.

Ortak çalışma alanı, bir kafe ile koltukların yer aldığı terasının yanında, tasarımın merkezinde bulunuyor. Çalışma alanı, iç ve dış arasındaki görsel etkileşimi artırmak için kademeli olarak cepheden geri çekiliyor ve malzeme örnekleri alandaki modüler raflarda bulunabiliyor. Üst katlara çıkıldıkça ürün teşhiri devam ederken çalışma alanları özelleşiyor. Tasarım sunumları için rezerve edilebilen iki adet 6 kişilik ve bir adet 12 kişilik toplantı odası yer alıyor. Son kat ek olarak, tüm duvarları laminat örnekleri ile kaplı teşhir odasını içeriyor.