Son Sayı

YAPI 465 

YAPI Dergisi’nin Nisan 2021 sayısında Bangkok Project Studio imzasıyla tasarlanan Fil Müzesi, CBN Mimarlık tasarımı Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi ve Ömer Karakuş Mimarlık‘ın Monera Yayınları Yazılım Ofisi projelerine yer veriliyor.

Derginin bu sayısında, hayvanların kendilerine yer bırakılmayan şehir yaşamının bir parçasını oluşturmalarını sağlayan ve toplumsal farkındalık yaratma çabası güden nitelikli mimarlık ürünlerini içeren Dosya’nın yanı sıra, Prof. Dr. Mehmet Çubuk’un “Mimari Ürün ve Mimari Ürünün Kentsel Kılınması Üzerine”, Prof. Dr. Şengül Öymen Gür’ün “Mimari Eleştiri Üzerine Sondan Önceki Söz”, Doç. Dr. Genco Berkin’in “Modulor ve Le Cabanon’un Doğuşu”, Gülseli İnal’ın “Beyaz Tanrıça” ve Zeliha Burtek’in “Oku Dedi, Sesin Sahibi” başlıklı yazıları yer buluyor.

Dergide ayrıca, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Dr. Öğr. Üyesi Özge Gündem’in “Mimarlıkta Kontrast Estetiği”, Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Dr. Öğr. Üyesi Sebla Arın Ensarioğlu’nun “Çocukların İdeal Kenti”, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Doktora Öğrencisi Y. Mimar Gözde Kızılkan ve Doç. Dr. Serhat Başdoğan’ın “Müşterek Mekanlarda Kendin-Yap Şehirciliği” ve İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi Özlem Belir’in “Engelli Dostu Milli Park” başlıklı makalelerini de bulabilirsiniz.

Son sayıyı sipariş vermek için tıklayınız