Son Sayı

YAPI 445:

YAPI Dergisi’nin Mart 2019 sayısında fjmt tasarımı Bunjil Place, Swanke Hayden Connell Mimarlık tasarımı Allianz Kampüs İzmir, Skylab tasarımı Owl Creek, Imperatori Design tasarımı Micro-City for Creatives projelerine yer veriliyor.

Derginin bu sayısında, genç mimarların iş bulma yarışında bir adım öne geçmek için neler yapmaları, kendilerini nasıl geliştirmeleri ve iş başvurularında nelere dikkat etmeleri gerektiği sorularına yanıt aranırken, ofis sahibi tecrübeli mimarlar personel arayışlarında genç mimarlardan beklentilerini, arayıp da bulamadıklarını ve eksikliğini hissettikleri nitelikleri “Genç Mimar Nasıl İş Bulur?” başlıklı Dosya’da aktarıyorlar.

Dergide ayrıca İstanbul Arel Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Devran Bengü’nün kaleme aldığı “Tiyatro Mimarisi’nde Kara Kutu Form ve İstanbul Coğrafyasında Gelişimi”, İTÜ Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. İpek Akpınar ve doktora öğrencisi Canan Ganiç imzalı “Mekânsal Bilgi Üretimi İçin Disiplinler Arası Bir Stüdyo”, Gaziantep Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Muzaffer Özgüleş’in yazdığı “Timeline Travel Projesi: Mimarlık Tarihi Dersleri İçin Dijital Bir Araç ve İlk Sonuçları” ve İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden Araştırma Görevlisi Oya Keskin, Doç. Dr. Rana Kutlu ve Prof. Dr. Esra Bostancıoğlu’nun imzasını taşıyan “Tasarım-Sürdürülebilirlik İlişkisi” başlıklı makaleleri bulabilirsiniz.

Son sayıyı satın almak için tıklayınız…