Son Sayı

YAPI 472

YAPI Dergisi’nin Aralık 2021-Ocak 2022 sayısında ACARARCH imzalı FNN Sürdürülebilirlik Merkezi, Mas Mimarlık tarafından tasarlanan PH7800, Reiulf Ramstad Arkitekter & ASP Architecture tasarımı 48° Nord ve Baba Mimarlık tasarımı Yurtiçi Kargo projelerine yer veriliyor.

Derginin bu sayısında, açık kaynaklar kullanılarak üretilen veya açık kaynak olarak paylaşılan nitelikli mimari tasarımları içeren Dosya‘nın yanı sıra Prof. Dr. Doğan Hasol’un “İstanbul AKM’nin Öyküsü”; Prof. Dr. Mehmet Çubuk’un “Kentsel Dönüşüm Uygulamalarında, Kent Üretiminde, İlerici-Yenilikçi Projeler Üzerine”; Prof. Dr. İhsan Bilgin’in “Endüstri Mirası”; Prof. Dr. Şengül Öymen Gür’ün “Ya Parmak İzlerimiz Değmezse Birbirine…” ile Gülseli İnal’ın “İmgenin Soy Kütüğü” başlıklı yazıları yer alıyor.

Dergide ayrıca, Dr. Gökhan Tunç’un “Deprem Yönetmeliklerinin Tarihçesi ve Mevcut Durum”; Y. İç Mimar, Doktora Öğrencisi Çağatay Özer ve Doç. Mimar, Prof. Dr. Gülay Keleş Usta’nın “Türkiye’de Demiryolu Mimarlığı”; Mimar Yüksek Lisans Öğrencisi Burcu Efe ve Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu’nun “Geçici Barınma Mekanlarını Oluşturmak üzere Tasarım Parametrelerinin Belirlenmesi”; Dr. Hüseyin Emre Ilgın ve Doç. Dr. Mehmet Halis Günel’in  “Rüzgar Enerjisinin Yüksek Binalara Mimari Entegrasyon Stratejilerinin Tipolojik Sınıflandırması İçin Bir Öneri”  başlıklı makalelerini de bulabilirsiniz.

Son sayıyı sipariş vermek için tıklayınız