Son Sayı

YAPI 449

YAPI Dergisi’nin Temmuz-Ağustos 2019 sayısında Cadaval & Solà-Morales tasarımı Casa de la Roca, Benthem Crouwel Architects tasarımı Goede Doelen Loterijen, İkiartıbir Mimarlık tasarımı Mezitli Belediyesi Hizmet Binası, Ennead Architects tasarımı Denning House ve Slash Architects tasarımı Çapa Dental Showroom projelerine yer veriliyor.

Derginin bu sayısında,  “Dünyanın en etkili 100 insanından biri” kabul edilen Bjarke Ingels’in yaratıcı iç dünyasına ve zihnine benzersiz bir pencere aralayan ve Ocak 2020’ye kadar Danimarka Mimarlık Merkezi (DAC)’ta açık kalacak olan “Formgiving” başlıklı sergi vesilesiyle BIG projelerinden öne çıkanlar “Bugünü ve Geleceği Biçimlendirmek: Bjarke Ingels” başlıklı Dosya’da ele alınıyor.

Dergide ayrıca Bursa Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden Araş. Gör. İmran Gümüş’ün kaleme aldığı “Duyular Mimarlığı ve Zumthor”, İTÜ Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. Özge Cordan imzalı “Bir ‘Palimpsest’ Olarak İç Mekân” ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Yapı Bilgisi Anabilim Dalı’ndan Araş. Gör. Semih Serkan Ustaoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Sevgül Limoncu’nun yazdığı “Yeniden Kullanımın Atık Yönetimi Bağlamında İrdelenmesi” başlıklı makaleleri bulabilirsiniz.

Son sayıyı satın almak için tıklayınız.