Son Sayı

YAPI 452

YAPI Dergisi’nin Kasım 2019 sayısında Zaha Hadid tasarımı Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı, GMW Mimarlık‘ın Taşkent Uluslararası Havalimanı, Ergün Mimarlık imzasını taşıyan 3S Firuze Konakları ile Studio 13, Architects tasarımı CoZone projelerine yer veriliyor.

Derginin bu sayısında, dünyanın en çok merak edilen ve ziyaret edilen mimarlık sergilerinden biri olan Serpentine Gallery Pavyonu’nun, Japon Mimar Junya Ishigami tarafından gerçekleştirilen bu yılki tasarımından geriye doğru giderek son 10 yılına mercek tutan Dosya’nın yanı sıra, Prof. Dr. Dicle Aydın’ın “Bozkırkurdu Romanında Mekan ve Anlam” başlıklı yazısı ile  Dr. Selçuk Sayan’ın “Sıradanlığın Yalın Gerçeği” makalesi yer buluyor.

Dergide ayrıca, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. Emine Köseoğlu’nun  kaleme aldığı “Fiziksel Mekandan Yer Kavramına Kentin Katmanları ve İmgeleri – Üsküdar” ve Mimar Vedat Tokyay’ın yazdığı “19. Yüzyıl Ayvalık Mimarisinde Oluşan Çeşitliliklerin Anatomisi” başlıklı makaleleri de bulabilirsiniz.

Son sayıyı satın almak için tıklayınız.