Son Sayı

YAPI 456

YAPI Dergisi’nin Nisan 2020 sayısında IND (Inter.National.Design) tasarımı Kavuşma Durağı, Studio Zhu-Pei‘nin Shou Bölgesi Kültür ve Sanat Merkezi, Aura Design Studio’nun Söğütözü İş Merkezi, URBANJOBS tasarımı Zula Zorlu ve Iglo Architects tasarımı Asitane projelerine yer veriliyor.

Derginin bu sayısında, Grafton Architects kurucuları Yvonne Farrell ve Shelley McNamara’nın Pritzker Ödülü’ne uzanan mimarlık yolculuğunda önemli yer tutan, farklı coğrafyalardan yapılara odaklanan Dosya’nın yanı sıra, Prof. Dr. İhsan Bilgin’in “Şevki Pekin; Modernist mi, Yoksa Yüksek-Modern miydi?”, Prof. Dr. Mehmet Çubuk’un “Düşsel Bir Senaryo: Kanal İstanbul Proje Alanı, Ekolojik Koridor Olamaz mı?”, Prof. Dr. Meral Nalçakan’ın “Anılar, Düşler, Düşünceler”, Prof. Dr. Şengül Öymen Gür’ün “Hasankeyf’in Dramı Türkiye’nin Dramıdır” ve Mimar Filiz Cingi Yurdakul’un “Mimarlıkta Estetik Algı ve İnsan Nörolojisinin Etkisi” yazıları yer buluyor.

Dergide ayrıca, Y. Mimar Ali Eray’ın kaleme aldığı “Öğrenim Mekanlarının Temel Değerleri Işığında Gökçeada Lisa Kampüsü Üzerine”, Mimar Saadet Sayın’ın “Terk Edilmiş Fabrikadan Araştırma Merkezine: Tarsus Çırçır Fabrikası / BOUN Gözlükule Kazıları Araştırma Merkezi” ile Gazi Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden Öğr. Üyesi A. Yağmur Topraklı ve Arş Gör. Sena Işıklar Bengi’nin yazdığı “Mimarlık Öğrencilerinin Geleceği” başlıklı makaleleri de bulabilirsiniz.

Son sayıyı satın almak için tıklayınız.