Son Sayı

YAPI 468

YAPI Dergisi’nin Temmuz-Ağustos 2021 sayısında Heatherwick Studio imzasıyla tasarlanan Küçük Ada, VEN Mimarlık‘ın Eti Maden Misafirhanesi ve escapefromsofa tasarımı Beta Ofis projelerine yer veriliyor.

Derginin bu sayısında, “Birlikte nasıl yaşayacağız?” temasıyla düzenlenen Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi’ndeki Türkiye Pavyonu’nun Küratörü Neyran Turan ile bir söyleşi ve yine bienal kapsamında yer alan ülke pavyonlarından dikkat çekici olanlarını içeren Dosya yer alıyor.

Dergide ayrıca, Prof. Dr. Mehmet Çubuk’un “Şehircilik ve Mimarlık Alanında, Kamusal Anlamda Meslek Yemini Üzerine” ve Mimar İlknur Efeoğlu ile Prof. Dr. Gaye Birol’un “Sosyal Farklılıkların ve Aidiyet Duygusunun Mekan Üzerindeki Etkilerinin Parasite Filmi Üzerinden İncelenmesi” başlıklı yazıları ile Bursa Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Özgür Ediz’in “İşlevsel Dönüşümde Yaratıcılık”, Fenerbahçe Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Evin Eriş’in “İşveren-Mimar İlişkilerinin Mimar Gözüyle Değerlendirilmesine Yönelik Bir Yöntem Önerisinin Nişan Yaubyan-Bodur İş birliği Odağında İncelenmesi” ve Gazi Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Dr. Gülşah Güleç’in “Mimarlıkta Orijinallik Paradigması ve Paradigma Değişimi” başlıklı makalelerini de bulabilirsiniz.

Son sayıyı sipariş vermek için tıklayınız