Son Sayı

YAPI 470

YAPI Dergisi’nin Ekim 2021 sayısında Uygur Mimarlık imzalı Atatürk Kültür Merkezi CSO Konser SalonuNot Mimarlık tarafından tasarlanan Bornova Yarı Olimpik Havuz ve İpek Baycan Architects tasarımı Duru Dental Diş Polikliniği yapılarına yer veriliyor.

Derginin bu sayısında, farklı coğrafyalarda yer alan ve nakliye konteynerlerinden üretilmiş nitelikli tasarımları içeren Dosya‘nın yanı sıra, Prof. Dr. Mehmet Çubuk’un “Kentsel Dönüşüm Uygulamalarına Deneysel Şehircilik Aracı Olarak Bakmak”; Prof. Dr. Şengül Öymen Gür’ün “Ölçeğimiz Şaştı!”; Y. Müh. Mimar Yaşar Marulyalı’nın “Nişan Yaubyan Mimarlığı” ile Prof. Dr. Ülkü Altınoluk’un “Rahmanlar Barajı Havzası’nda (Ödemiş) Baraj Suyu Altında Kalacak Yerleşimlerin Morfolojisi” başlıklı yazıları yer alıyor.

Dergide ayrıca, İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nden Arş Gör. Ece Karaca ile Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Özlem Kandemir’in “Teknoloji ve Hareketli Mekan”; FMV Işık Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Gülay Kepsutlu ile Doç. Dr. Elif Süyük Makaklı’nın “Çevremdeki Tarih” ve Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sare Sahil ile Arş. Gör. Dr. Fatih Çağrı Akçay’ın Yarışma Pratiğinden Yansımalar” başlıklı makalelerini de bulabilirsiniz.

Son sayıyı sipariş vermek için tıklayınız