Son Sayı

YAPI 453

YAPI Dergisi’nin Aralık 2019 – Ocak 2020 sayısında Shuishi tasarımı Zhengzhou Jianye Football Town Ziyaretçi Merkezi, Artı3 Mimarlık‘ın Lucien Arkas Sanat Galerisi, Mecanoo architecten imzasını taşıyan Kaohsiung Ulusal Sanat merkezi ile Pozitif Mimarlık tasarımı Palamut Group Ofis projelerine yer veriliyor.

Derginin bu sayısında, Güne Kore mimarlığına farklı işlev ve bağlamlara sahip güncel örnekler üzerinden mercek tutan Dosya’nın yanı sıra, Cafer Bozkurt Mimarlık’ın Haldun Taner Sahnesi projesi ve Prof. Dr. İhsan Bilgin’in “Harabenin İlhamı”, Prof. Dr. Mehmet Çubuk’un “Denize, Kıyı-Deniz Bütünlüğü İçinden Bakmak: Deniz Yasamız ve Deniz Bakanlığımız Neden Yok?”, Ezgi Tuncer’in “Sanatçı İnci Eviner’de, Temsilden Gündelik Hayata Mekan: Biz Başka Yerde” yazıları yer buluyor.

Dergide ayrıca, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Uğur Özcan ve Mimar Sena Güngör’ün kaleme aldığı “Yersizleşmeye Rağmen: Tadao Ando’yu “Yer” Bağlamında Okumak”, Dr. Halil İbrahim Polat ve Mimar Mehmet Akif Polat’ın “Alvaro Siza’da “Yer”in Söylemek İstedikleri” ile Y. İç Mimar Meltem Uysal ve İstanbul Teknik Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. Özge Cordan’ın yazdığı “Mekan Atmosferinin İmzası: Peter Zumthor Üzerine Bir Okuma” başlıklı makaleleri de bulabilirsiniz.

Son sayıyı satın almak için tıklayınız.