Mitsubishi Heavy’nin Airflex Kanat Teknolojisi

55 yıllık Form Şirketler Grubu güvencesi ve Japon Mitsubishi Heavy ortaklığında kurulan Form MHI Klima Sistemleri, son teknoloji Airflex kanat dizaynına sahip kaset tipi klimalarla mekanlara rüzgarsız hava akımı ve maksimum konfor sağlıyor. 

Mitsubishi Heavy Airflex kaset tipi klimalar, sahip oldukları özel kanat teknolojisi ile rüzgarsız bir serinlik sağlıyor. Bu yönüyle mekanlardaki hava konforunu artırırken, daha esnek ve çoklu kanat kontrolü ile de soğuk çarpması etkisi yaratmıyor. Ayrıca, opsiyonel hareket sensörü sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor.

Dört yöne üflemeli kompakt kaset tipi kategorisindeki bu klimalar, Mitsubishi Heavy’ye özgü Airflex kanat teknolojisiyle mekan içerisinde rahatsız edici bir hava akımı oluşturmadan soğuk ve sıcak havanın mekan içerisinde eşit bir şekilde dağılmasını sağlıyor.

Normal kaset tipi klimalardan farklı olarak 4 adet ekstra Airflex kanada sahip olan bu dizayn, havanın tavana paralel akışını sağlayarak soğuyan havanın ortama doğal ve homojen biçimde dağılmasına imkan veriyor. Böylelikle sıcak yaz aylarında klimalı ortamların en sık karşılaşılan sorunlarından biri olan soğuk çarpmalarını da önlemiş oluyor.

Ürün üzerinde yer alan 8 ayrı kanat, uzaktan kumanda sistemi sayesinde farklı açılarda ve isteğe göre birbirinden bağımsız biçimde yönetilebiliyor. Ayrıca, cihaz üzerindeki opsiyonel hareket sensörü, ortamdaki insan hareketlerini algılıyor ve klimanın gereksiz çalışmasını engelleyerek enerji tasarrufu sağlıyor.

Ergonomik yapısı ile tavana rahatlıkla monte edilebilen Airflex kaset tipi klimalar, özel ızgara tasarımı sayesinde estetik bir görüntü sunarak ortamdaki dekorasyon bütünlüğüne de kolayca uyum sağlıyor. Airflex FDTC modeli, aynı zamanda, yenilikçi dizaynı ve ergonomik yapısı sayesinde A’Design Awards’ta mühendislik ve teknik tasarım kategorisinde altın tasarım ödülünün de sahibi oldu.