TraMod Awards 2023

TraMod ACADEMY tarafından düzenlenen pofesyonel ve öğrenci kategorilerinde düzenlenen TraMod AWARDS 2023’ün son kayıt & başvuru tarihi 30 Ekim 2023 olarak belirlendi.

TraMod [Tradition + Modernity), mimarlık ve tasarımda gelenek ve modernite arasındaki etkileşimleri inceleyen uluslararası bir akademidir.

Bir yandan kimliğe, geleneklere ve kültürlere saygı duymak ve yaşatmak, diğer yandan modern ve güncel olmak, yeni nesil mimar ve tasarımcıların mimari, iç mimari ve moda-endüstriyel tasarım projelerinde gelenek ve modernliği karışımına neden oluyor.

TraMod ACADEMY, bu karışımın yöntemlerine odaklanır ve bu tasarım düşüncesini izleyen mimari ve tasarım projelerini analiz eder. Bu akademi, bu tür projeleri, ilgili etkinlikleri, workshoplar, web seminerlerini, yarışmaları, turları ve dünyanın her yerindeki mimar ve tasarımcılarla röportajları paylaşmak için açık bir platformdur.

TraMod AWARDS 2023 Hakkında:

TraMod AWARDS 2023, profesyonel/öğrenci kategorisinde, gelenek ve modernlik arasındaki etkileşimin görünüm veya anlam veya projelerin iç yönlerinde hissedilebildiği yapılı veya inşa edilmemiş Mimari, İç Mekan Tasarımı, Moda Tasarımı ve Endüstriyel Ürün Tasarımı projelerine odaklanacak.

Her bölümdeki jüriler, değerlendirme kurallarına karar verecek ve başvurular, başvuru kılavuzuna ve akademinin kurallarına göre çevrimiçi olacaktır. Jüri süreci online olacak ve Kazananların Duyurusu ve Gala Gecesi yüz yüze ve İstanbul’un en ünlü üniversitelerinden birinde duyurulacak.

ÖDÜL HEDEFLERİ VE VİZYONLARI:

Gelenek ve modernlik arasındaki etkileşimlerle mimari ve tasarım projelerini incelemek, analiz etmek, seçmek ve paylaşmak bu programın ana amacıdır. Mimarlık ve tasarımın kültüre olan saygısı ve kültürün günümüz kullanıcısıyla nasıl güncellendiği, geçmişin ve kimliğin modernliğin yanında nasıl korunduğu bu ödülün diğer önemli unsurlardır.

Tasarım projelerinizde kültürlere, toplumlara, kimliğe, geleneklere, tarihe, geçmişe, bugüne ve geleceğe önem verdiyseniz, yaptıklanızı sunmak için TraMod AWARDS doğru adrestir. Mimarlık ve tasarımda gelenek ve modernlik arasındaki etkileşimlerin çözümlerini arıyoruz ve bu etkileşimler, tasarım dünyasının herhangi bir yaratımında kavram, fikir, görünüm ve anlam veya inşaat yönlerini içerebilir.

TraMod AWARDS 2023 Büyük Jüri Paneli:

Sanjay Puri | Sanjay Puri Architects
Emre Arolat | EAA
Alireza Taghaboni | Next Officie
Tim Fu | Tim Fu Studio – Zaha Hadid Architects
Luca Poian | Luca Poian Forms
Rizvi Hassan | Rizvi Hassan Architects
Habibeh Madjdabadi | Habibeh Madjdabadi Studio
Adeymo Shokunbi | Patrickwaheed Design Consultancy
Reza Najafian Rena Design
Alper Çabuk | ESTÜ
Siavash Sufinejad | Villa Sufia
Osman Tutal | ESTU
Natalia Orca | Natalia Orca Design
Arash G. Tehrani | Studio Arash G. Tehrani

KATEGORİLER:
A: Profesyonel [Yapılmış – Yapılmamış (Konsept)]
B: Öğrenci

ALANLAR:

A: Mimari Tasarımı
B: İç Tasarımı
C: Moda Tasarımı
D: Endüstriyel – Ürün Tasarımı

ÖDÜL ÖNEMLİ TARİHLER:

TraMod AWARDS 2023 Açılış Duyurusu: Temmuz 2023
Erken Kayıt & Başvuru: 30 Ağustos 2023
Standart Kayıt & Başvuru: 30 Eylül 2023
Geç Kayıt & Başvuru: 30 Ekim 2023
Uzun Liste Duyurusu: 10 Kasım 2023
Kazananların Duyurusu ve Gala Gecesi: Aralık 2023
Kısa Liste Duyurusu: 20 Kasım 2023

FİYATLAR:
Profesyonel Kategori
Erken Kayıt & Başvuru: 100 USD
Standart Kayıt & Gönderim: 200 USD
Geç Kayıt & Teslim: 300 USD

Öğrenci Kategorisi
Erken Kayıt ve Başvuru: Ücretsiz
Standart Kayıt & Gönderim: 30 USD
Geç Kayıt & Teslim: 50 USD

DAHA FAZLA BİLGİ, KAYIT VE BAŞVURU: www.TraModAcademy.com/AWARDS