Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları

Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri serisinin ikinci etkinliği, 14 Aralık Salı günü saat 19.30’da T. Elvan Altan moderatörlüğünde, Nazan Çapoğlu Bakırcı’nın sunumuyla, Aydan Aytemiz, Ömür Bakırer, Nur Çağlar, Baki Çivit, Güneren Ersoy ve Bülent Kıvanç’ın katkılarıyla gerçekleşecek.

Mimarlar Derneği 1927 organizasyonuyla düzenlenen ve “Sıra Dışı Konut Yapıları / Yerleşimleri” temasıyla gerçekleştirilen etkinlik serisinin ikinci toplantısının konusu Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları olarak belirlenmiş.

Bu etkinlik serisi, gündelik hayatta önlerinden sıklıkla geçtiğimiz ancak belki de fark etmediğimiz, gerek mimari özellikleri gerekse sundukları çevresel ve mekansal olanaklar ile benzerlerinden farklılaşarak öne çıkan ve güncel tasarımlar için yol gösterici potansiyeller barındıran konut yapılarına/yerleşimlerine dikkat çekmek ve bu yapıları/yerleşimleri ve mimarlarını kıymetlendirmek hedefiyle düzenleniyor.

Etkinlikte, kullanıcıların dikkatinin yaşamakta oldukları yapılara / yerleşimlere çekilmesi ve deneyimlerinin paylaşılması da önemsenmekte; mimari açıdan yapılacak değerlendirmelerin yanı sıra kullanım açısından değerlendirmelerin de paylaşılacağı bir platform oluşturuluyor.

Etkinlik, Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacak.