Sinpaş’tan Geleceğin İçin Tasarla Mimari Fikir Yarışması

Sinpaş tarafından düzenlenen Geleceğin için Tasarla Mimari Fikir Projesi Yarışması’na son başvuru tarihi 28 Ekim olarak belirlendi.

50 yıldır Türkiye’nin mimarlık ve yaşam alanı geliştirme kültürüne katkı sağlayan Sinpaş, bu misyonunu gelecek nesillere de aktarma sorumluluğu ile Mimari Fikir Projesi Yarışması’nı hayata geçiriyor. “Geleceğin İçin Tasarla” temasıyla başvuruları 28 Ekim 2024 tarihine kadar devam edecek olan yarışma, gençlerin fikir ve projelerini profesyonel hayatla birleştirmeyi hedefliyor.

Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan üniversitelerin Mimarlık, Mimarlık ve Mühendislik, Sanat ve Tasarım, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakülteleri’nde tasarım ile ilgili lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin ve 3 yılını doldurmamış yeni mezunların katılımına açık.

Yarışmanın asli jüri üyeleri arasında, SAA Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Süveyda Bayraktar Atagür, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Mimar Doç. Dr. Serhat Başdoğan, Ergün Mimarlık Şirket Ortağı Yüksek Mimar Eser Ergün, Evrenol Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Mehpare Evrenol ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Ramadan Kumova yer alıyor. Birbirinden değerli jüri üyelerinin yanı sıra, Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik ve Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Üyesi, İnşaat Mühendisi Mahmut Sefa Çelik de danışman jüri üyesi olarak projeleri değerlendirecek.

Başvuruların 28 Ekim 2024 tarihine kadar devam edeceği yarışmada; birinci 125.000 TL, ikinci 75.000 TL ve üçüncü 50.000 TL ödülün sahibi olurken, satın alma ödülünün sahibi ise, 50 bin TL almaya hak kazanacak.