‘’Permolit Boya ile Güzelleşir Dünya’’ Denizcilik, Yelken ve Deniz Çevre Bilinci Mural/Graffiti Yarışması

Permolit Boya’nın Güzelleşir Dünya sloganı ile bu sene ilki gerçekleştirilecek olan Mural/Graffiti yarışmasının teması denizcilik, yelken ve deniz çevre bilinci olarak belirlendi.

Yaşadığımız çevre sorunları ile Marmara Denizi’nin ve denizciliğin önemi bir kere daha anlaşıldı. “Permolit Boya ile Güzelleşir Dünya” teması, denizcilik ve deniz sporları konulu yarışmanın ev sahipliğini ise Türkiye’nin en eski yelken kulüplerinden Kalamış Yelken Kulübü yapacak. Denizimize, denizciliğimize, yelken sporuna ve Marmara Denizi ile ilgili her türlü yoruma açık olacak renk temalı iki boyutlu ve üç boyutlu projeler bekleniyor. Yarışma iki aşamalı olup ilk aşama dijital teslim ile önerilen işi anlatan serbest teknik kavramsal tasarım önerisidir. Uygulama yapılması için 5 proje seçilecek.  İkinci aşama ise seçilen 5 projenin Kalamış Yelken Kulübü mendirek duvarlarında uygulanması şeklinde olacak.

Yarışma öğrenci ve mezun tüm tasarım (sanat, grafik, mimarlık, iç mimarlık vb.) alanlarına açık olarak düzenleniyor.

Yarışmanın ilk aşamasında jüri tarafından değerlendirilen tasarımlar içinden seçilecek 5 projenin her birine 4.000 TL ödül, plaket ve ilk aşama ödül belgesi ödül töreninde verilecek. Yarışmanın ikinci aşamasında ise uygulanan işlerin değerlendirilmesi sonucunda bir projeye ilk aşama ödülüne ek olarak 10.000 TL ödül olarak verilecek. Ödüller elektronik alımda geçerli hediye çeki olacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yarışma Takvimi
Soruların ve cevapların yayınlanması: 31 Temmuz 2021
İlk aşama proje teslimi: 08 Ağustos 2021
İlk 5 projenin seçilmesi ve ilanı: 12 Ağustos 2021
Seçilen projelerin uygulanması: 16-20 Ağustos 2021
Ödül töreni: 26 Ağustos 2021

Jüri
Dr. Yasin Çağatay Seçkin (İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı)
Bülent ÇINAR (MSGSÜ Heykel Bölümü)
Doç. Dr. Ümit ARPACIOĞLU (MSGSÜ Mimarlık Bölümü)
Doç. Dr. Emre Kavut (MSGSÜ İç Mimarlık Bölümü)
Esk Reyn graffiti sanatçısı