Kalekim’in Doğal Taş Kaplama Çözümleri ile Dekoratif Bir Bütünlük Yaratın

Kalekim’in sunduğu çözüm önerileri ile yazlıklarınıza dağ esintisi katan, duvarlarda bir bütünlük sağlayan doğal taş kaplamalar ile yaşam alanlarınızda etkileyici bir hava katabilirsiniz.

Her mevsim hayatımızın merkezinde yer alan yaşam alanlarının dekorasyonu yaz dönemi ile birlikte daha da önemli hale gelir. Bu dönemde insanların en çok vakit harcadığı, dinlendiği ve kendini bulmaya çalıştığı yazlık mekanlar ise ön plana çıkar. Kalekim, özellikle pandemi ile birlikte yeni sığınak alanları haline gelen yazlık mekanlara yepyeni bir hava katacak birbirinden farklı çözüm önerileri ile en büyük destekçiniz oluyor.

Kalekim’in başta yazlıklar olmak üzere yaşam alanlarının dış cepheleri için sunduğu doğal taş çözüm önerileri ile evlerinizin duvarlarını etkileyici bir görüntüye kavuşturabilir ya da bunları başka malzemelerle kombine ederek, benzersiz mekanlar yaratabilirsiniz. Bu uygulama sırasında en büyük yardımcınız ise, Kalekim’in profesyonel ürünleri olacak.

Doğal taş kaplamaları için öncellikle uygulamanın yapılacağı yüzeyin temizliği ve sağlamlığı büyük önem taşıyor. Bu nedenle önce betonarme veya sıvalı yüzeyler tamamen kurumuş olmalı ve yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmalı. Uygulama yapılacak alt yüzeyde bozukluklar varsa bunlar da Kalekim’in 4001 Tamirart 5 veya 4002 Tamirart 30 tamir harçları ile düzeltilmeli. Yüzeyde yapısal çatlaklar olması durumunda 4005 Tamirart 40 kullanılmalı. Bunun yanında aşırı emici yüzeyler, seramik uygulaması öncesi nemlendirilmeli veya 4505 Kalekim Astar uygulanmalı. 

Dış cephelerde yapılacak doğal taş uygulamalarında taşın boyutlarına ek olarak ağırlığı, emiciliği gibi özellikleri de dikkate alınarak yapıştırıcı seçimi yapılmalı. S1 sınıfı esnek yapıştırıcı 1054 Technoflex’in beyaz renk seçeneği ile orta ebatlı doğal taşlar dış cephelere yapıştırılmalı. Derz dolgu uygulamasında da yine Kalekim’in esnek derz dolgusu 2300 Fugaflex kullanılarak, uygulama tamamlanmalı.

Yapılan doğal taşların özellikle dış cephelerde korunmasında ve su geçirimsizliğinin sağlanmasında emprenye yalıtım ve yüzey koruma malzemesi 3351 Durex kullanılmalı. Çok emici taşlarda ise, 8251 Seracare Yüzey Koruyucu ile taşlar üzerinde bir film tabakası oluşturarak koruma sağlanmalı.