Panasonic’ten Aydınlatma Otomasyonu Çözümleri…

Elektrik anahtarı ve priz sektörünün lider kuruluşu Panasonic Life Solutions Türkiye, akıllı bina otomasyon çözümlerinde standartları ileri taşıyor.

Panasonic, geliştirdiği Thea IQ akıllı bina sisteminin aydınlatma otomasyonu özelliği ile tüm binalara, daha önce geleneksel aydınlatma kontrolü yöntemleriyle sahip olunamayan esnekliği ve fonksiyonelliği sunuyor. Sistem sayesinde, evin ışıkları programlanılan saatte otomatik olarak yanıyor, ışık alan noktalar ise hava kararana kadar devre dışı kalarak tasarruf sağlıyor. Panasonic Life Solutions Türkiye’nin aydınlatma otomasyonu çözümleri, hem evin içindeki hem de bahçe ve teraslardaki aydınlatmaları bir tek noktadan yönetebilmeyi mümkün hale getiriyor. Sistem programlandığında her gün düzenli olarak hava kararınca, istediğiniz yerlerin aydınlatılmasını da sağlıyor.

Thea IQ aydınlatma otomasyonu teknolojisi, ışığı algılıyor ve ona göre çözümler geliştiriyor. Örneğin, gün ışığı varken bahçe ve teras gibi dış mekânlarda aydınlatma sistemini devre dışı bırakarak enerji verimliliğini sağlıyor. Öte yandan, hava karardığında istenilen noktalardaki aydınlatma sistemini otomatik şekilde devreye sokarak, hayatı kolaylaştırıyor ve aynı zamanda evde yokken de güvenlik sağlıyor.

Evlerde olduğu gibi ofis, kamu binaları, hastane, endüstriyel tesisler ve ortak alanlarda DALI ile çalışan aydınlatma ekipmanları da Thea IQ ürünleri tarafından kontrol edilebiliyor. Thea IQ otomasyon anahtarları, sahip olduğu modüler yapısı sayesinde, tek bir çerçeve içinde otomasyon anahtarı, termostat, klasik anahtar ve priz gibi ürünlere erişim sağlıyor. Ayrıca Panasonic Thea markasının sahip olduğu metal, plastik, ahşap, cam çerçeve ve geniş renk seçeneklerinin hepsi Thea IQ otomasyon anahtarları için de seçilebiliyor. Bu sayede evin dekorasyonu da estetik bir şekilde tamamlanıyor.