İntema ile Mutfağınızı Yenilemenin Tam Sırası

İyi bir mutfak planlamasıyla yer bulmakta zorlandığınız şişeler, dışarı çıkmamakta direnen en arkadaki tencere, ya da nerede depolanacağı bilinemeyen konserveler gibi pek çok güçlük kolayca çözümleniyor.  Şık tasarımları, ihtiyaca göre çözümlerle birleştirerek projelendirilen mutfaklar, içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz evin en gözde mekanına dönüşüyor. 

Bir türlü yer bulunamayan şişeler, yeterli gelmeyen dolaplar ve en arkalardan binbir zahmetle çıkarılan tencereler, herkesin mutfağında şikayet ettiği konuların başında geliyor. Ev dekorasyonunda fonksiyonelliğin en fazla ön plana çıktığı yer mutfak alanı. Şık çizgilerin yanı sıra, işlevsel ayrıntılarla iyi düzenlenmiş bir mutfak, saklama ve depolamadan yemek pişirmeye, temizliğe kadar her alanda kolaylık sağlıyor.

Peki, mutfağı tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan, işlevsel ve yaşayan bir mekan haline getirmek için ne yapmalı? Türkiye’nin ilk modüler mutfak markası İntema’nın proje uzmanları, bunun için pek çok çözüm olduğunu belirtiyor.

Bunun için mutfakta kullanılan sistemlerin ve depolama çözümlerinin iyi planlanması gerektiğini belirten İntema Mutfak proje uzmanları, projeyi çizerken yapılacak doğru seçimlerin, mutfağı günün yorgunluğunu atmaktan aileyle gün içinde olanları paylaşmaya pek çok şeyi yapmak isteyeceğiniz, evin en keyifli alanı haline getireceğini ifade ediyor.

İşte proje uzmanlarından mutfaklarını yenilemek isteyenlere bazı öneriler:

Şişelerinize yer bulmakta zorlanıyor musunuz? Sürgülü alt kilerler, baharattan, yağa, bakliyata kadar her malzemeyi depolayacak alan sağlarken, sürgü sistemiyle her malzemeye kolayca ulaşmanıza olanak tanıyor. Sürgülü şişelik üniteleri ise, soslardan, yağlara, içeceklere kadar her şişeyi depolayabilme imkanıyla, mutfağınızda görüntü kirliliğine son veriyor.

Evde kış için sağlıklı konserveler hazırlamak artık pek çok kişinin tercihi haline geldi. Bunları depolamak içinse ikiz kilerler mükemmel çözüm sunuyor ve tüm kışlık malzemeleri stoklamak, konserveler, turşular ve kuru gıdaları aynı yere toplayıp, kapağı kapadığınızda tüm bu malzemeyi modern mutfak görünümüyle tamamlamak mümkün hale geliyor.

Mutfak dolap sistemlerinde, kullanımı zor köşelere eklenen döner köşe dolaplar hayat kurtarıcı oluyor.  Bu sistemle “arkadaki tencere” kavramı tarihe karışıyor. 360 derece dönen sistem sayesinde her tencere erişilebilir ve her dolabın içi düzenli hale geliyor.

Sade ve şık tasarımlarına, zengin depolama çözümleri, kullanışlı mekanizmalar ve özel aydınlatmalar ile fonksiyonellik kazandıran İntema Mutfak, mutfağın tasarım aşamasından kurulumuna, sürecin her aşamasında müşterilerine uzman desteği sağlıyor.

Modern çizgileri ihtiyaca göre şekillenen işlevsel depolama çözümleriyle birleştiren İntema’da, mutfaklarını yenilemek isteyenler için 2 Kasım’dan itibaren %40 indirim+%8 KDV indirimi fırsatı başlıyor. Türkiye çapındaki bütün İntema Mutfak mağazalarında Kasım ayı boyunca devam edecek. Üstelik World kart sahiplerine 12’ye varan taksit seçeneği bulunuyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin, https://intemayasam.com.tr/kampanyalar/  adresindeki formu doldurmaları halinde, kendileriyle iletişime geçiliyor ve en yakın satış noktasının mimarı ile mutfaklarını planlamak üzere görüşmeleri organize ediliyor.

Hayalindeki mutfağı kendisi tasarlamak, hızlıca 3 boyutlu tasarımını görmek ve kampanya kapsamında indirimli fiyatını öğrenmek isteyenler, İntema’nın “Mutfağını Kendin Çiz” uygulamasından da faydalanabiliyor.  www.intemayasam.com.tr adresindeki uygulamada mutfağının oda ölçülerini girenler, mutfak mobilyalarının modelini ve malzeme seçeneklerine göre rengini seçebiliyor ve uygulama üzerinde, beğendiği mutfağın bitmiş halini görebiliyor. Bu tasarımı kaydederek İntema’ya gönderenler, kampanyalı fiyatı mail yoluyla hemen öğrenebiliyor.