Karma

Brieflyart, 4 Ağustos – 18 Eylül 2022 tarihleri arasında Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun Karma başlıklı sergisine ev sahipliği yapacak.

Brieflyart 4 Ağustos – 18 Eylül 2022 tarihleri arasında 27’si uluslararası, 44’ü ulusal  toplam 71 ödül alan sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Karma” başlıklı sergisini sanat severlerle buluşturacak. Sergide Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun Yağlıboya Tuval eserleri ve Fine Art edisyonlu baskı çalışmalarının yanı sıra baskı üzerine sanatçının müdahale ettiği karışık teknik eserleri de olmak üzere 30 dan fazla eser sanatseverlerin izlenimine sunuluyor.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu Hakkında
Çalışmaları 30’a yakın ülkede yayınlanmış olan sanatçının illüstrasyonları; The New Yorker Dergisi’nde 8 defa kapak olarak kullanılmıştır. Ayrıca Forbes Dergisi’nde, New York Times Real Estate ekinin kapağında, op-ed sayfası ve Book Review ekinde illüstrasyonlarına yer verilmiştir. UNICEF sanatçının 2 adet çalışmasını kartpostal olarak yayımlamış ve tüm dünyada 300.000 adet satışa sunmuştur. Uluslararası ve ulusal birçok jüri üyeliği de olan sanatçı halen Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kadrosunda öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. 4 ayrı kitabı vardır. 3’ü yurtdışı olmak üzere 37 kişisel sergi açmıştır.