Kärcher Tüketici Konseptli İlk Mağazasını İstanbul’da Açtı

Temizlik teknolojilerinde dünya devi Alman markası Kärcher, ülkemizdeki mağaza zincirine, Vadistanbul AVM’de açtığı yeni mağazasıyla bir halka daha ekledi.

Temizlik teknolojileri alanında dünyanın öncü markaları arasında yer alan Alman Kärcher, Türkiye’de yeni mağazalar açmayı sürdürüyor. Büyüme stratejisi kapsamında ülkemize yatırımlarına devam eden Kärcher, AVM içerisinde bulunan ve sadece tüketici grubu ürünlerinin satışa sunulacağı ilk mağazasını Vadistanbul Alışveriş Merkezi’nde açtı ve böylece Türkiye’deki konsept mağaza sayısını 16’ya çıkardı. Açılışa Kärcher Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gökmen, Kärcher Türkiye Pazarlama ve Tüketici Ürünleri Müdürü İpek Aykın, Kärcher Türkiye Perakende Satış Direktörü Ergin Güzeldemirci ve şirketin üst düzey yöneticileri de katılım sağladı.

Yeni mağazanın açılışında bir açıklama yapan Kärcher Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gökmen “Kärcher Türkiye olarak, mağazalaşma stratejimiz kapsamında ülkemizde tüketicilerle yeni buluşma noktaları açmayı sürdürüyoruz. Türkiye’de profesyonel temizlik teknolojileri pazarında lider konumdayız ve bu alanda marka bilinirliğimiz çok yüksek. Öte yandan biz profesyonel ürün grubumuzdaki yüksek kalitemizi, tüketici ürünleri segmentine de taşımış durumdayız ve bu alanda da tüketicilerimize ileri teknoloji çözümler sunuyoruz. Dolayısıyla yeni perakende satış noktaları ile bu ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturmak en önemli hedeflerimiz arasında. Bugün Vadistanbul Alışveriş Merkezi’nde açılışını gerçekleştirdiğimiz mağazamız, sadece tüketici ürün gurubundaki ürünlerimizin satışa sunulacağı yeni mağaza konseptimizin ilk temsilcisi oldu. Kärcher olarak, perakende satış noktalarımızın sayısını artırarak ülkemize yatırım yapmaya devam ettiğimiz için de ayrıca mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Kärcher, açılışı gerçekleştirilen yeni mağazasında, tüketicilerin ev temizliği ve bahçe bakımında ihtiyaç duyacakları çözümler için geliştirdiği ürünlerini satışa sunuyor. Tüketiciler; markanın geniş ürün portföyü içinde yer alan robot süpürge, dikey süpürge, buharlı temizlik makinesi, sert zemin temizleme makinesi, çim biçme makinesi, basınçlı yıkama makinesi vb. birçok teknolojik cihazı, oluşturulan özel alanda satın almadan önce deneyebiliyor. Ayrıca ürünlerle ilgili özel eğitimli satış personellerinden detaylı bilgi alabiliyor.