Hilton İstanbul Autoban Tarafından Yenileniyor

Autoban 1955‘ten bu yana İstanbul’un sosyal ve kültürel ortamının kalbi olan Sedat Hakkı Eldem tasarımı Hilton İstanbul Bosphorus’un yenilenmesini üstleniyor.

Hilton grubunun Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ilk mülkü ve Türkiye’nin ilk beş yıldızlı oteli olan Hilton İstanbul, Ödüllü Türk mimar Sedat Hakkı Eldem tarafından ünlü Skidmore, Owings & Merrill firmasıyla işbirliği içinde inşa edilmiş. Modern ve Türk tarzlarını birleştirerek her ayrıntıda yerel karakteri yansıtan Hilton İstanbul Bosphorus, 60 yılı aşkın süredir şehrin sosyal ve kültürel yaşamının vazgeçilmez bir parçası olmuş, sürekli gelişen, unutulmaz anılara ve anlara ev sahipliği yapan bir mekan. Şehrin ilk diskoteğini barındırmasından Muhammed Ali, Grace Kelly, Sophia Loren ve Louis Armstrong gibi uluslararası yıldızlara ev sahipliği yapmasına kadar çoğumuzun kalbinde özel bir yere sahip olan otel Autoban tarafından yenilenecek.
Hilton İstanbul Bosphorus’un zengin mirasını geleceğe taşımanın bir parçası olmanın ve şehrin kültürel yaşamını şekillendirmeyi vaat eden ikonik mekanların hayata geçirilmesine bir kez daha katkıda bulunmanın ayrıcalığını yaşayan Autoban, mülkün tamamının iddialı bir şekilde yeniden tasarlanması ve yenilenmesiyle, konuklara bu önemli bölgenin tarihine ve mirasına saygı duruşunda bulunarak dikkat çekici yeni anılara ev sahipliği yapmaya hazır olacak bir tasarım sunmayı umuyor.