Kale Yapı Yalıtım’dan Mantolama Çözümleri

Dış cephe mantolama konusunda sektörün tercih edilen markalarından biri olan Kale Yapı Yalıtım, su yalıtımı, yangın ve ses yalıtımı, çatı bakım ve onarımı, seramik, fayans ve mermer uygulamaları gibi birçok konuda kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetler sunuyor.

Enerji, doğru ve kontrollü kullanılabildiği takdirde insanların yaşam standartlarını artıran, hayatı daha kolay bir hale getiren ve insanlara konforlu, güvenli, sağlıklı, hızlı ve kaliteli yaşama şansı sunan bir unsurdur. Öyle ki, günlük hayatta sıklıkla kullandığımız elektrikli ev aletleri, ulaşım araçları, cep telefonları, bilgisayarlar ve daha birçok ürün, enerji kaynakları olmadan bir anlam ifade edemeyecekti. Fakat bu kaynakların sonsuz olmadığı da bilinmesi gereken bir gerçektir. Bunun yanında, dünya nüfusunun her geçen gün artması, sanayinin, bilimin ve teknolojinin gelişmesi enerjiye duyulan ihtiyacı da artırmaktadır. Bu noktada, bireysel veya kurumsal anlamda insanlara düşen enerjiyi daha tasarruflu ve verimli kullanmak ve toplam enerji tüketimini düşürmektedir. Bunu sağlamak için de her sektörde, enerjinin etkin kullanımını sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. Söz konusu yapı sektörü olduğunda ise enerji tasarrufuyla en fazla ilişkilendirilmesi gereken faaliyetler mantolama uygulamaları olmaktadır.

İnsanların hayatlarını güvenli ve konforlu bir şekilde sürdürülebilmesi için konutlar, hastaneler, okullar, iş yerleri, alışveriş merkezleri, kütüphaneler ve buna benzer birçok mekan, en temel yaşam alanları arasındadır. Bu yapıların enerji sarfiyatında ise ısıtma ve soğutma işlemleri için harcanan enerji oranı çok yüksektir. Bu nedenle, yapıların enerji tüketimizi aşağıya çekmek için mantolama işlemleri, en temel, yaygın ve gerekli uygulamalardan biri haline gelmiştir. En kısa ifadeyle, tıpkı bir insanın kazak giymesi gibi, yapıların dış yüzeyinin uygun mantolama malzemeleri ile kaplanmasına mantolama denilmektedir. Bu sayede, yapıların hava sıcaklığının düşük olduğu dönemlerde ısı kayıpları, yüksek olduğu dönemlerde ise ısı kazançları en aza indirilmektedir. Literatürde mantolama veya dış cephe mantolama olarak sıklıkla duyduğumuz bu yöntem; türü, büyüklüğü ve kullanım amacı ne olursa olsun her yapı için uygulanabilmektedir.

Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada yapı sektörünün giderek gelişmesi, mantolama uygulamaları için de birçok araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin yapılmasını sağlamıştır. Bu bağlamda, mantolama malzemeleri ve mantolama teknikleri konularında sürekli gelişmeler yaşandığını; mantolamanın kendi içerisinde bir piyasasının olduğunu söyleyebiliriz. Mantolama malzemesi üreten, mantolama uygulamaları ile ilgili işçilik hizmeti veren; bunun yanında bu alan ile ilgili eğitimler düzenleyen birçok firma mevcuttur. Bunun yanında, bu konuda bazı firmaların danışmanlık hizmetleri verdiğini de söyleyebiliriz.

Mantolama konusunun bu kadar geniş bir alana yayılması, kendi içerisinde de farklı fiyatlandırma parametrelerinin olmasını sağlamıştır. Örneğin, her mantolama malzemesinin fiyatı aynı olmamakla beraber, her firmanın bu çalışmalar için belirlemiş olduğu birim fiyatlar da farklılık arz etmektedir. Kullanılan malzemelerin özellikleri, miktarı, işçiliğin kalitesi, işi teslim süresi vb gibi faktörler mantolama fiyatlarına doğrudan etki etmektedir. Bunun yanında, bu konuda marka haline gelmiş güvenilir firmaların fiyatlarının biraz daha yüksek olabildiğini belirtmekte fayda vardır.

Kale Yapı Yalıtım olarak dış cephe mantolama başta olmak üzere, yapı sektöründeki birçok ihtiyacı karşılayacak hizmetler sunmaktayız. Mantolama konusunda artık sektörün en bilinen ve en fazla tercih edilen isimlerinden biri olan firmamız, ayrıca, su yalıtımı, yangın ve ses yalıtımı, çatı bakım ve onarımı, seramik, fayans ve mermer uygulamaları gibi birçok konuda kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetler sunmaktadır. Şimdiye kadar konut, site, villa, hastane, fabrika ve belediye binası gibi çok geniş bir yelpazede mantolama hizmeti sunan Kale Yapı Yalıtım, müşterileri başta olmak üzere diğer paydaşlarından aldığı güç ile sektörde giderek yükselmeye devam etmektedir. Kısa ve uzun vadede belirlediği hedeflere ulaşma yolunda çalışmalarımız, yüksek hizmet standartları ve müşteri memnuniyeti odağımızdan asla taviz vermeden devam etmektedir.