GROHE, Yeni Essence Küvet Yelpazesini Tanıttı…

GROHE’nin banyo çözümleri konsepti, küvetler ile tamamlanıyor. Şık ve minimalist Essence tasarımı, zamanın ötesine geçen zarafete yönelik trendi yansıtıyor. “PerfectMatch” genişliyor ve Essence, birçok batarya yelpazesi ile uyumlu hale geliyor. 

GROHE’nin zarafetiyle öne çıkan Essence banyo tasarım yelpazesi, en sade haliyle sunulan seramiğin güzelliğini gözler önüne sermek üzere tasarlandı. Lavabo, çanak lavabo, klozet ve bidelerde Essence, doğal ve hassas hatlar sunuyor. GROHE, eksiksiz bir banyo çözümleri tedarikçisi olarak, Nisan’da piyasaya sunulan yeni Essence seramik ürün yelpazesinde yer alan küvetler ile ürün portföyünü tamamladı.

Essence – tek parçadan yapılmış banyo tasarımı
İncelik, netlik ve hafiflik, Essence’ı farklı kılan nitelikler. Tasarım yelpazesinin ayırt edici özelliğini zarif organik formlar oluşturuyor. Sade, zarif seramik çözümleri, doğal güzellikte zamanın ruhunu yansıtıyor. Essence tasarım serisinin öne çıkan unsurlarından birini ise yeni çanak lavabo modelleri oluşturuyor. Sadece 17 mm kenar kalınlığı ile özellikle ince ve pürüzsüz bir tasarıma sahipler. Bataryanın karşısında konumlandırılan taşma tertibatı, en küçük detaylarda dahi uyumlu görünüm ve tasarım tamamlıyor. Serbest şekilde konumlandırılabilen lavabolarda bir seramik tıpa da bulunuyor. Bu modellerde taşma tertibatı bulunmuyor. Klozetler de, özellikle ince klozet kapağı sayesinde tasarım serisinin zarif görünümüne pürüzsüz şekilde uyum sağlıyor. Bunlar, SoftClose özelliği ile birlikte veya bu özellik olmadan temin edilebiliyor. GROHE PerfectMatch felsefesi doğrultusunda, GROHE Atrio, Essence, Plus ve Lineare bataryaları ile mükemmel uyuma sahip olan Essence, planlayıcı ve tesisatçıların banyo estetiğinden taviz vermeksizin müşterilerin bireysel taleplerini kolaylıkla karşılamasını mümkün kılıyor.

Göz alıcı ve lüks bir eklenti olarak küvet
Yeni GROHE Essence koleksiyonu ile ilk defa küvetlerin üç versiyonu da koleksiyonun merkezinde yer alıyor ve tüm banyo çözümünü tamamlıyor. Duvara monte, ankastre veya yerden montaj seçenekleri ile sunulan Essence küvetler, her banyoda tasarım nesnesi olarak öne çıkıyor. GROHE tasarımının net ve şık hatları, bunların da ayırt edici özelliğini oluşturuyor. Küvet modelleri, sıcaklığı daha uzun süre koruyarak banyo keyfinin daha da uzamasını sağlayan yüksek kaliteli titanyum çelikten üretiliyor. Ayrıca, yüzeyinde de, daha yüksek kayma direnci sağlayan özel bir kaplama bulunurken, Easy to Clean özellikleri ise, günlük hayatta küveti temizlemeyi kolaylaştırıyor.

Yenilikçi özellikler sayesinde yüksek hijyen
Essence serisi klozetlerde bulunan kenarsız yıkama teknolojisi, bakterilerin kenarın altındaki açı ve köşelere yerleşmesini önlüyor. Büyük yıkama için 4,5 litre su gerekirken küçük yıkama ise sadece üç litrelik su kullanımı ile daha da ekonomik. Ayrıca, Quick Release özelliği, klozet kapağının tek elle çıkartılmasını kolaylaştırıyor. Modele bağlı olarak, klozet kapağı, konforlu SoftClose teknolojisi ile tamamlanabiliyor. GROHE PureGuard sayesinde, Essence’da güçlü ve dayanıklı parlak bir yüzey bulunuyor. Antibakteriyel özelliklere sahip özel iyonlar, bakteri oluşmasını önleyip temiz ve mikropsuz bir yüzey sağlıyorlar. Kireç gibi çökeltiler ve kir kolaylıkla temizleniyor.

GROHE seramik ürün yelpazesini tamamladı
GROHE koleksiyonları ile, banyoları tasarlamak artık daha da kolay. Essence, mevcut GROHE Bau, GROHE Cube and GROHE Euro seramik yelpazelerini tamamlıyor. İster Essence’ın doğal zarafeti olsun, ister Cube’un geometrik minimalizmi, ister Euro’nun akıcı hatları, isterse de Bau’nun evrensel görünümü, her biri kendi farklı karakterine sahip bu dört tasarım yelpazesi, herkesin beğenisine hitap ediyor. Bir diğer artı ise, her bir GROHE banyo seramik ürününün en popüler GROHE batarya yelpazesi ile mükemmel uyumda olması. GROHE’nin tavsiye edilen kombinasyonları sadece banyolarda uyumlu bir tasarım yaratmayı kolaylaştırmıyor, aynı zamanda, batarya ile seramiğin form ve fonksiyon olarak el yıkarken istenmeyen su sıçramalarını önlemek üzere mükemmel şekilde birleşmesi ile tüketiciye mümkün olan en iyi su deneyimini de sunuyor.