Gördüklerinizin Ötesinde, Yeniliğin Peşinde

Laminant parke ve ahşap bazlı panel sektörünün öncü markası AGT, iki yeni ve iddialı ürünü ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ederken, global pazardaki gücünü artıracak.

Yeni yatırım ve artan üretim kapasitesiyle ülke ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunduklarını ifade eden AGT Genel Müdürü Sevdil Yıldırım, dünya markası olma vizyonu ile faaliyet gösteren bir Türk markası olarak global pazardaki güçlerini gerçekleştirdikleri katma değerli ve yenilikçi üretimle artıracaklarını dile getirdi.  “Bu bağlamda yenilik isteyenlerin tercihi olarak, tüketicilerinin ihtiyaçlarını dinliyor ve iki yeni parke ürünü ile inovasyonlara imza atmaya devam ediyoruz.”

Sektörün ilk AR-GE merkezinde titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan bu iki ürün yeni dönemin beklentilerini karşılayacak nitelikte olduğunun altını çizen Yıldırım, PRO-HYGIENE adı verilen ve parkenin üzerine uygulanan gelişmiş solüsyonunun, uluslararası ölçekte akredite laboratuvarlarda test edilerek, 24 saat içerisinde oluşması gereken bakteri oluşumunu %99.99’a kadar engellediği ve kuvvetli anti-bakteriyel özellik taşıdığının görüldüğünü belirtti.

“AGT’nin kendi tesislerinde üretilen bu solüsyon ile PROHYGINE parkenin iyi havalandırılmayan mekanların yüzeylerinde oluşan ve hastalıklara neden olabilen Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Acinetobacter baumanni gibi insan sağlığına zararlı bakterileri tahrip etmektedir. Salgın nedeniyle hijyen hassasiyetinin arttığı bu günlerde, PROHYGIENE anti bakteriyel parke hijyen arayanların ilk tercihlerinden biri olacaktır.”

AGT Genel Müdür Sevdil Yıldırımın değindiği bir diğer ürün de tıpkı PRO-HYGIENE gibi bir diğer iddialı yeniliği de su sızdırmazlık özelliği ile AQUACURB.

“Yine AR-GE merkezimin özenli çalışmasıyla hayata geçirdiği AQUCURB, üretimi esnasında parkenin kilitlenme bölgelerine uygulanan patentli çözeltisi sayesinde üstüne dökülen sıvıların alt tabakaya geçmesini 24 saat boyunca önleyerek parkede oluşabilecek şişmelerin önüne geçiyor.”

Tüm mekanlarda kullanımın yanı sıra özellikle ebeveyn banyosu önü, balkon girişleri gibi su alma riski olan bölgelerde AQUACURB bu riski ortadan kaldırmaktadır.

İnovatif ürünleri ile faaliyet gösterdikleri bölgelerdeki pazar paylarını büyüterek yeni pazarlarda da yer almaya devam edeceklerini belirten Yıldırım “AGT olarak gördüklerinizin ötesinde ürünleri ile her zaman yeniliğin peşinden koşmaya devam edeceğiz. Türkiye ekonomisine olan inancımız ve başarma azmimizle, sadece kapasiteye değil, Ar-Ge’ye, kalifiye iş gücüne, ileri iş zekalarının gelişimine, kaliteye, pazarlamaya, dijital altyapımıza da daha fazla yatırım yapmaya devam edeceğiz. Mottomuz, sağlıklı ve mutlu paydaşlar, sağlıklı ve mutlu çalışanlar, sağlıklı ve mutlu finansal sonuçlar olacak.”