Cumhuriyetin Mimarlığından Akademili Portreler: Halit Femir

Altıncısı Halit Femir‘e adanarak düzenlenecek olan Cumhuriyetin Mimarlığından Akademili Portreler toplantısı 17 Kasım’da MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde gerçekleşecek.

MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla “Cumhuriyetin Mimarlığından Akademili Portreler” başlıklı toplantı dizisinin altıncısı Halit Femir hakkında gerçekleşecek konuşmalara ayrıldı.

MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Halil Dikmen Konferans Salonu’nda 17 Kasım, Cuma günü, Güldehan Atay’ın “Konut Üretiminde Gündelik Olanın Dönüşümü: Şenesenevler Yapı Kooperatifi”, Bilge Ekin İnan’ın “Akademi’nin Unutulmuş Bir Değeri Halit Femir, Üretimleri ve Eğitimci Kimliği”, Gürkan Okumuş’un “Halit Femir Mimarlığını Bursa’daki Tasarımları Üzerinden Okumak” başlıklı konuşmalarıyla Femir’in eğitimci kimliği ve mimari üretimleri ele alınacak.

Toplantının moderatörlüğünü MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Bina Bilgisi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nezih R. Aysel üstlenecek.