Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu

Prof. Dr. Bülent Özer Anısına, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu, Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde Çağdaş Mimarlık ve Sanat başlığı altında 16-17 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

2017 yılından itibaren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Tarihi Anabilim Dalı tarafından Prof. Dr. Bülent Özer anısına düzenlenmekte olan “Çağdaş Mimarlık ve Sanat” sempozyumu bu yıl altıncı edisyonu ile MSGSÜ Fındıklı Kampüsü’nde Sedad Hakkı Eldem Odyitoryumu’nda 16-17 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak bu yıl düzenlenen sempozyumun konusu “Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde Çağdaş Mimarlık ve Sanat” olarak belirlenmiş. Alanlarında uzman profesörlerin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan oturumlarda birçok önemli sanatçı, akademisyen ve mimar konuşmacı yer alıyor.

İki gün sürecek olan sempozyum boyunca geri bıraktığımız bir asırlık cumhuriyet tarihinde önemli sanat ve mimarlık gelişmelerine bir bakış ve değerlendirme sunulması amaçlanıyor.