ASAŞ PVC Monoblok Panjur Sistemleri İle Mimaride Estetik Çözümler

Yaşam alanlarının dinamik ihtiyaçlarına maksimum kapasitede cevap verebilecek şekilde geliştirilen PVC Monoblok Panjur Sistemleri fonksiyonel özellikleriyle dikkat çekerken, bina mimarisine de estetik bir görünüm sunuyor.

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ’ın geliştirdiği PVC Monoblok Panjur Sistemleri, PVC pencere ve kapıların üzerine yerleştirilerek bütün olarak monte edilirken, bina mimarisine estetik bir görünüm sunuyor. PVC kutu ve PVC yan raylardan oluşan gölgelendirme sistemi olan PVC Monoblok Panjur Sistemleri, harici sineklik ve sürme sistemler ile kullanıma olanak veren adaptör profiliyle son derece fonksiyonel. Estetik tasarımıyla olduğu kadar fonksiyonel özellikleriyle de dikkat çeken PVC Monoblok Panjur Sistemleri için iki farklı optimum kutu ölçüsü bulunuyor. Yaşam alanlarının dinamik ihtiyaçlarına maksimum kapasitede cevap verebilecek şekilde geliştirilen sistemde 195x200mm izolasyonsuz ve 195×230 mm izolasyonlu olarak üretilen kutu seçenekleriyle maksimum sarım değerleri sağlanıyor. Bu sayede ek bir kutu yüksekliğine ihtiyaç duyulmadan; 300 cm+kutu yüksekliğinde 39mm, 235 cm+kutu yüksekliğinde ise 55 mm lamellerle kullanılabiliyor. Sistem ayrıca 38mm PVC ve 37mm, 39mm, 43mm, 55mm yüksekliğinde poliüretan dolgulu alüminyum lamellerle de kullanılabilecek şekilde tasarlandı. 

İzolasyonlu ve izolasyonsuz kutu seçenekleri bulunan PVC Monoblok Panjur Sistemleri, ASAŞ’ın ürettiği Alüminyum Monoblok sisteminin detayları ve aksesuarlarıyla uyumlu çalışıyor. Alttan ya da yandan müdahale edilebilme özelliği ve bölmeli sistemlerde orta plaka alternatifleriyle PVC Monoblok Panjur Sistemleri, yaşam alanlarının dinamik ihtiyaçlarına maksimum kapasitede cevap verebilecek şekilde geliştirildi. Sistem, yaz aylarında güneş ışınlarını engelleyerek klima tüketimini en aza indirirken; kışın ise içerideki sıcak havayı uzun süre hapsederek ısınma maliyetlerini düşürüyor.