Young Architects Competition Üniversite Ödülleri

Mimarlık öğrencileri ve mezunlarının yürütücüleri ile birlikte son üç yıl içinde üretilmiş projeleri ile katılabileceği, Young Architects Competition tarafından düzenlenen Universtiy Awards için son kayıt tarihi 20 Mayıs, son teslim tarihi 22 Mayıs olarak belirlendi.

YAC (Young Architects Competition), 10. faaliyet yılında, üniversite öğrencilerine, yeni mezunlara ve mimarlık profesörlerine yönelik proje yarışmasının ilk edisyonunu duyurdu. Yarışma, üniversite bağlamında gerçekleştirilen projelere verilen değeri artırmak ve hem öğrencileri hem de onların gelişiminde yer alan öğretmenleri ödüllendirmeyi amaçlıyor. 

Yarışma, son 3 yıl içinde tamamlanmış projeler ile katılmaları için mimarlık öğrencileri ve genç mezunlara çağrıda bulunuyor. Yarışma, ister sınav projesi ister tez projesi olsun, tüm sınıflarda üretilmiş mimari projelere açık olarak düzenleniyor. Yarışmaya katılmak için herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor.

20 Mayıs’a kadar kayıt olunması gereken yarışmanın son teslim tarihi 22 Mayıs olarak açıklandı. Eduardo Souto de Moura, Michele De Lucchi, Benedetta Tagliabue’nin yer aldığı jürinin seçimiyle, 30 finalist içinden; 10 projeye mansiyon ödülü ve 1 projeye birincilik ödülü olan 10.000 Euro verilmesi planlanıyor. Bu ödül öğrenci ve öğretmenine ortak olarak veriliyor.

Yarışmaya buradan kayıt olabilirsiniz.