Yeşil Rapido 2021 İkinci Oturumu ile Devam Ediyor

Yeşil Rapido 2021’in ikinci oturumunda “Değişen İklim Gerçeğiyle Geleceğin Binalarını Tasarlamak” adlı konuşmasıyla Yapı Bilimi Uzmanı John Straube konuşmacı olarak yer alırken, ardından gerçekleşecek “Kentsel Nefes” paneli kapsamında Faruk Göksu ve Doğu Kaptan söz alacak.

Ekoyapı Dergisi-ArcheThink ortaklığı, Dörken Sistem stratejik ortaklığı ve Roca’nın konferans sponsorluğunda gerçekleşen Yeşil Rapido 2021’in ikinci oturumda, yaşam alanlarının çevresel etkileri ve tasarımın bu konudaki belirleyici rolüne odaklanılacak. İki kısımdan oluşan konferansın açılış konuşmasında “Değişen İklim Gerçeğiyle Geleceğin Binalarını Tasarlamak” adlı konuşmasıyla Yapı Bilimi Uzmanı John Straube konuşmacı olarak yer alırken, ardından gerçekleşecek panelde ise “Kentsel Nefes” paneli kapsamında Faruk Göksu ve Doğu Kaptan söz alacak. Soru-cevap bölümleriyle interaktif olarak gerçekleşecek olan etkinlik, birinci konferansta olduğu gibi sektör temsilcilerinden büyük ilgi bekliyor.

Yapı Bilimi Uzmanı, İnşaat ve Çevre Mühendisi John Straube “Değişen İklim Gerçeğiyle Geleceğin Binalarını Tasarlamak” adlı konuşmasında, mimar ve tasarımcılara yapı biliminin sırlarını, iklim değişikliğinde fark yaratacak pratik öneriler ile anlatacak. Oturumun ikinci kısmında “Kentsel Nefes” paneli kapsamında Şehir Plancısı Faruk Göksu ve Mimar Doğu Kaptan, mavi ve yeşilin bir araya geldiği kentlerin sadece hayal olmadığına ve bunun için mimari ve tasarım olarak izlenilmesi gereken yol haritalarına değinecek.

Şehir Plancısı Faruk Göksu; kentlerin geleceği için modeller, yenilikçi yaklaşımlar ve önerilen geliştirilebileceğini ve doğayı şehrin bir parçası haline getirmenin mümkün olduğuna dikkat çekecek. Ödüllü Mimar Doğu Kaptan ise Faruk Göksu’nun sunumu üzerine yeşil ile maviyi buluşturan kentsel ölçekte projesi ile güncel bir örnek vermiş olacak.

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonellerini buluşturmaya devam edecek olan konferans serisi Yeşil Rapido 2021, 22 Mart 2021 tarihinde online olarak takip edilebilir. Konferansa ücretsiz katılım için www.yesilrapido.com üzerinden kayıt yapılabilir.