‘Yaşayan Bir Proje’ Olarak Tasarlanan İstanbul Barosu’nda ADDO İzleri

Depreme dayanıksız olması sebebiyle yıkılıp yeniden inşa edilen Beyoğlu’ndaki İstanbul Barosu binası, hizmete açıldı. Yeniden inşa sürecinde yurtdışındaki ihtişamlı baro binalarının örnek alındığı proje, dış cephesi ve iç tasarımı ile dikkat çekiyor.

Sadece yargı dünyasına değil, sanat dünyasına da hitap etme hedefiyle yaşayan bir bina olarak AR+P Mimarlık tarafından yeniden tasarlanan İstanbul Barosu binası, yönetici odalarından konferans salonuna, bekleme alanlarından sosyal bölümlere kadar tüm alanlarda ADDO izleri taşıyor.

İnovatif tasarımları, üretim kalitesi ve hızı ile sektörünün en dinamik ve yenilikçi markası ADDO, yıkılıp günümüz modern ofis gerekliliklerine göre yeniden inşa edilen İstanbul Barosu’nda tasarımın gücünü simgeliyor. Çalışma hayatını yeni neslin ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlayan ADDO, İstanbul Barosu’nda yönetici odalarında Sezgin Aksu tasarımı Bridge serisiyle, ara yönetici ve çalışma odalarında ise Solution serisi ile yer alıyor. Projede çalışma koltuğu olarak ADDO koleksiyonundan O-Live ve T-Max tercih edilirken, bekleme ve sosyal alanlarda Cube ve East koltuklar göze çarpıyor.

Yaratıcılığı ve fonksiyonelliği simgeleyen Bridge serisi…

Kaliteli üretim anlayışı ile çalışma ortamlarında ‘yaratıcılığı ve fonksiyonelliği’ ön planda tutan ADDO, İstanbul Barosu’nda Bridge koleksiyonu ile özgün tasarım çizgilerini ortaya koyuyor. Sezgin Aksu tasarımı Bridge serisi daha özgürlükçü,  geçişken, fonksiyonel ve estetik çalışma ortamları oluşturuyor. Deri, ahşap ve camın birlikte kullanımı ile modern çizgileri ofis ortamına taşıyan Bridge serisi, günümüz iş dünyasının dinamik düzenine ayak uyduran, fayda ve etkileşim odaklı özel bir koleksiyon…

Fonksiyonel şıklık: Solution

Modern ofislerde tekil ve çoğul çalışma ortamlar yaratmak için ADDO Design Team tarafından tasarlanan Solution, İstanbul Barosu’nda ara yönetici ve ekip çalışma odalarında göze çarpıyor. Solution, esnek ürün çeşitliliği sayesinde her türlü alana uyum gösterebiliyor.

Hareketsizliğe bağlı yorgunluğa son

Tüm ofis çalışanlarının farklı ergonomik gereksinimleri olduğundan yola çıkarak üretilen ve tüm koşullarda kullanıcısına maksimum rahatlık sağlayan O-Live ve T-Max koltuklar İstanbul Barosu’nda çalışma koltuğu olarak yerlerini alıyor. Hareketsizlik ve duruş bozukluklarından kaynaklanan sorunları sıfıra indiren çalışma koltukları, hareketsizliğe bağlı yorgunluk ve kas gerilmesi gibi sorunların önüne geçiyor.

Sosyal alanlarda Cube ve East maksimumda konfor

Yönetici odaları ve sosyal alanlarda modern ve sade bir oturma grubu olarak tasarlanan Cube, İstanbul Barosu’nda da proje kimliğine uyum sağlıyor. Çalışma, toplantı ve konferans alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir koltuk ailesi olan East ise, İstanbul Barosu’nda griden hardal rengine birçok tonda ve farklı alanda kullanılarak projeye dinamizm katıyor.