Yaratıcılığı Simgeleyen Özgür, Sosyal ve Yenilikçi Tasarım: HUB

Addo Furniture, Sezgin Aksu imzası ile hayata geçirdiği HUB serisi ile ofis dekorasyonunda yepyeni bir dönemin kapısını aralıyor. Günümüzde hızlı değişime uğrayan moda algısına ayak uyduran, özgür bir tasarım yaratma fikrinden doğan HUB,  kolaylıkla ayak değişimine olanak sağlayarak yeni nesil çalışma kültürünün gerekliliklerine bir bütün olarak yanıt veriyor.

Ofis dekorasyonuna dair yaratıcı ve fonksiyonel tasarımlar geliştiren Addo Furniture, çok yönlü kullanıma olanak sağlayan yeni serisi HUB ile çalışma hayatına özgür ve yenilikçi bir soluk getiriyor.

Sezgin Aksu tasarımı ile hayata geçirilen HUB, günümüz çalışma kültüründe ekiplerin daha hızlı değişime ayak uydurması ve yeniliklere açık olmasını simgeliyor. Kolay değişime olanak sağlayan ayak yapısı, renk ve tabla seçenekleri ile HUB, toplamda onlarca modülü ile iş hayatında hızlı fikir alışverişine bağlı olarak yaratıcılığı, sosyalliği ve fonksiyonelliği ön plana çıkarıyor.  Bireysel çalışma alanları, sosyal alanlar, birim yöneticileri ve ev-ofisler için çözümler sunan HUB, açık ofislerde çalışan sayısına göre de düzenlenebiliyor. Coworking anlayışını destekleyen modülleri ile yüksek masalardan yazı tahtalarına ve dolaplara kadar sosyal bir ortam yaratan seri, yeni nesil ofislerde tüm alanlarda bütünlüğe olanak veriyor.

Sezgin Aksu: ‘HUB tasarımında sürekli bir değişim ve yenilik, yeni heyecanlar söz konusu…’

Tasarımcı Sezgin Aksu, HUB’ın tasarım aşamasında günümüzün çalışma kültüründen yola çıktığını, ekiplerin daha hızlı değişime ayak uydurmasından ve yeniliklere açık olmasından ilham aldığını belirtti. Aksu, ‘HUB tasarımında ana çıkış noktamız, havaalanında uçakların park ettiği ‘hub’ lar vasıtasıyla insanların yeni şeyler keşfedeceği yerlere gelmesi, farklı kişilerin yine orada uçaklara binmesi ve farklı lokasyonlara doğru yolculuğa çıkması oldu. Havaalanını bir masa olarak düşündüğümüzde uçakların park ettiği HUB olarak adlandırılan alanlarda ise sürekli sirkülasyon olması bu tasarımın ana fikrini oluşturuyor. Sürekli bir değişim ve yenilik, yeni heyecanlar söz konusu. Bu tasarımda da asıl önemli nokta sosyalleşme. Ofislerde masalarda insanlar bir araya gelir, çalışır, bilgi paylaşımı olur, sosyalleşirler, fikirleriyle farklı noktalara yol alır ve yeniden çalışmak için masaya dönerler. Biz de HUB’ta konsept olarak insanı odağımıza alarak özgürlüğü, fonksiyonelliği, hızlı ve kolay değişimi, tüm bunlara bağlı olarak yaratıcılığı yansıtıyoruz. Günümüzde ortamdan çabuk sıkılmaya ve hızlıca değişikliği aramaya meyilli olduğumuz için ayakların değişimini çok basit kurguladık. Bu özellik sayesinde kullanıcılar çok basit olarak farklı renk ve yapıdaki HUB ayakları kendileri değiştirerek yeni bir masaya sahip olup, uzun ömürlü kullanımı destekleyebilecek.’ dedi.

Özgün, modern ve şık tasarım çizgisi

Uluslararası tasarım anlayışı ile özgün ve modern tasarımlara imza atan Addo Furniture, yeni nesil ofis yaşamına uygun alanlar oluşturarak estetik ve fonksiyonelliği birleştiriyor.  Sezgin Aksu & Silvia Suardi ve Erhan Bektaş gibi başarılı  tasarımcılar ile birlikte çalışan Addo Furniture, ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile kendi kimliği olan ofisler tasarlama ve uygulama alanında sektörde  güçlü bir yer edinerek her gün büyüyor. İstanbul Merkez Ofis’in yanı sıra, Bakü’deki showroomunda hizmet veren Addo Furniture, Almanya, İrlanda, Rusya, İsviçre, Avusturya, Dubai, Libya, Azerbaycan, Türkmenistan gibi ülkelere ihracat gerçekleştiriyor.