Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileri ile yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020, 18-22 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşecek.

Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri için düzenlediği fuarlar ile her yıl binlerce yabancı yatırımcıyı yerli iş ortakları ile bir araya getiren Hyve Group, 18–22 Nisan 2020 tarihleri arasında 43. Yapı Fuarı–Turkeybuild İstanbul’u gerçekleştiriyor. Yapı Fuarı–Turkeybuild İstanbul, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Bu hedefle birlikte Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak adına iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor.

Son 15-20 yılda girişimci bakış açısı ve büyük veriye dayalı çalışmalar, birçok sektörde iş yapış şeklini kökten değiştirdi. İnşaat sektörü bu gelişmelerden en az faydalanan sektörlerden biri, bu nedenle iş yapış şekli halen büyük ölçüde geleneksel temellere dayanıyor ve inovasyon için büyük potansiyel barındırıyor. Aynı şekilde girişimciler ise, şirketler için büyük bir dönüşüm yaratacak çıktılar oluştursalar da sektörle bir araya gelmekte ve kendilerini anlatmakta zorlanıyor. Yapı Fuarı’nın Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı Kurucusu Demet Demirer ile ortak geliştirdiği projede, sektördeki bu boşluğu doldurmak amacıyla, YAPI TECH GARAGE alanı oluşturulup Start-up’lar (tekno-girişimleri) inşaat sektörü ile buluşturuluyor.

Akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, yönetim araçları, yapı mobil uygulamaları, 3B üretim, robotik üretim ve nesnelerin interneti gibi konularda start-up’lar tasarım aşamasından bina teslim aşamasına kadar mimarlara, mühendislere, proje yöneticilerine, üreticilere, yüklenicilere, geliştiricilere, pazarlamacılara ve kullanıcılara farklı olanaklar sunduğu teknolojileri bu alanda tanıtacak.

Architicket, Indoora, InSuppliers ve Funsef gibi start-upların yer alacağı YAPI TECH GARAGE’ın deneyim alanında ise girişimlerin sunumları ve ürün demoları ilk elden deneyimlenebilecek.

Fuarda yer alarak, sektörü değiştirmek isteyen tüm ilgili start-up’lar, Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı kurucusu Demet Demirer ile dem@degisimmimari.com adresine tanıtım dosyalarını yollayarak bağlantıya geçmeye davet ediliyor.