“Yaktaş’la Geleceğine Zemin Yarat” Öğrenci Proje Yarışması

Tüm tasarım disiplinlerinden öğrencilerin katılabileceği “alternatif bir sosyal gerçeklik” temalı Yaktaş’la Geleceğine Zemin Yarat Öğrenci Proje Yarışması, bu gerçekliğe zemin hazırlayacak bir hikaye/metin/senaryonun kurgulanmasını ve mekan ile ilişkilendirilerek bir kaplama malzemesinin tasarlanmasını amaçlıyor.

YAKTAŞ’ın düzenlediği “Yaktaş’la Geleceğine Zemin Yarat” Öğrenci Proje Yarışması, Şubat ayında tamamlanan sürecin ardından, 7. Döneminde interaktif bir platformda devam ediyor.

Geleceğin mimar adaylarına ufuklarını genişletecek unutulmaz bir seyahat vaat ederek, yarının kentlerini, mekanlarını ve tasarım parametrelerini belirleyecek gençlere değerli bir katkı sağlamak amacıyla Yaktaş sponsorluğunda hayata geçen yarışma, “Pandemi” döneminde farklı bir formatta devam edecek.

Tüm tasarım disiplinlerinden öğrencilerin iştirak edebileceği, interaktif, deneysel bir süreç ile yönetilecek kaplama malzemesi tasarım yarışmasının teması “alternatif bir sosyal gerçeklik” olarak belirlenmiş. Bu gerçekliğe zemin hazırlayacak bir hikaye/metin/senaryonun kurgulanması, ürünün ait olduğu mekan ile ilişkilendirilerek tasarlanması ve sunulması, alternatif uygulama önerileri geliştirilmesi, kolektif bir tasarım dili oluşturularak son kullanıcı gözünde ürünün ambalaj, grafik anlatım ve duygusal algısının kurgulandığı bütünsel bir yaklaşım ile ifade edilmesi amaçlanıyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yarışma Takvimi
Yaktaş yöneticisi Tolga Kutluay ve jüri üyeleri ile online webinar: 27 Nisan 2020
Yarışma teslimi: 18 Mayıs 2020
Jüri toplantısı ve sonuçların açıklanması: 21 Mayıs 2020
Online kolokyum: 28 Mayıs 2020

Jüri
Serter Karataban
Kurtul Erkmen
Ece Ceylan Baba
Atilla Kuzu
Ertunç Vural
Derin Sarıyer
Erol Dinneden

Ödül
1.’lik Ödülü: 5.000 TL