World Cities Congress İstanbul 2019

World Cities Congress İstanbul 2019, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde akıllı ve yaşanabilir şehirler için geliştirilen son teknolojileri ziyaretçilerle buluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan, Renato de Castro, Dr. Jonathan Reichental, Serdar Kuzuloğlu, Javier Goyeneche gibi isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı World Cities Congress İstanbul, 13-15 Mart 2019 tarihleri arasında 12 ülke, 80 teknoloji üreten firma ve 70’den fazla konuşmacıyla Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde akıllı ve yaşanabilir şehirleri tasarlamak için kapılarını açıyor.

Günümüzün teknoloji sağlayıcıları ve kullanıcıları ile dünyanın öncü kurum ve kuruluşları, etkinlikle birlikte geleceğin şehirleriyle buluşacak. Gelecekte dünyamızın nasıl şekilleneceği üzerine fikirlerin, projelerin ve tasarımların ele alınacağı bu teknoloji platformunda 10 bini aşkın sektör profesyoneli ağırlanacak.

Güvenlik, insan, yönetim, mobilite, çevre, yaşam, enerji, ekonomi alanlarında akıllı şehir çözümleri sunan World Cities Congress İstanbul 2019’da, kamu kuruluşları, ulusal ve uluslararası belediye başkanları ve yöneticileri, teknoparklar, mobil telekomünikasyon operatörleri, teknoloji sağlayıcıları, belediyeler, akıllı ev platform sağlayıcıları, sektörel ve sivil toplum kuruluşları, ödeme sistemi ve sağlık hizmeti sağlayıcıları ile sigorta şirketleri katılımcı olarak yer alacak.

Ulusal ve uluslararası yerel resmi delegasyonlar, şehir güvenlik otoriteleri, akademisyenler, kamu kuruluşları, ulusal ve uluslararası belediye başkanları ve yöneticileri, global teknoloji firmaları, bankalar ve finansal kurumlar, medya ve reklam, ödeme sistemi sağlayıcıları, son kullanıcılar, mühendisler, mimarlar ve endüstriyel tasarımcılar bu büyük organizasyonun ziyaretçileri arasında olacak.

Akıllı şehir konsepti, bilişim teknolojilerinin şehir yönetim süreçleri ile birleştirilerek, sürdürülebilir şehirlerin yaratılması ana fikrinden yola çıkıyor. Bu konsept dahilinde, çevreden sağlığa, güvenlikten afet ve atık yönetimine, kaynakların etkin kullanımına kadar insan hayatının her noktasındaki eylem ve işlerin yapay zeka algoritmaları, veri analizi, sosyal ağ analizleri, coğrafi bilgi sistemleri, dijital ve mobil teknolojiler ve benzeri imkânlar kullanılarak yeni bir yaşam tarzı oluşturulması hedefleniyor.

Geliştirilen teknolojilerin büyüyen şehirlere entegrasyonu sayesinde sorunlarından kurtulan akıllı şehirler gelişiyor. Etkinlik alanı son derece geniş olan akıllı şehir uygulamaları ile şehir kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı sayesinde yaşam standartlarında sonsuz faydalar sağlanması hedefleniyor.

Daha yeşil daha yaşanabilir, engellilerin engelsiz ulaşım sağlayabildiği, hayatın zorlukları yanında akışının kolaylaştırılmasını hedefleyen platformlarının buluştuğu World Cities Congress İstanbul 2019, akıllı şehir sektörleri ve dünya çapında kentsel eylem planı için eşsiz yenilikçi bir oluşum sağlıyor.

Dünya çapında farklı şehirlerde yaşayanlar arasında farkındalık, anlayış, yansıma sağlayan ve karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde sosyal olguları güçlendirme değerleri de taşıyan etkinlik için kaynakların etkin kullanımını arttırmak en önemli önceliği oluşturuyor.