Weston Williamson+Partners, Konteyner Gemilerini Hastanelere Dönüştürmeyi Öneriyor

Weston Williamson + Partners, küresel ticaretteki yavaşlama sebebiyle hizmet dışı olan konteyner gemilerini 2.000 yataklı hastanelere dönüştürmeyi öneriyor.

İngiliz mimarlık stüdyosu Weston Williamson + Partners, konteyner gemilerini devasa hastanelere dönüştürmeyi öneriyor. Bu öneri ile stüdyo, koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelere ve özellikle sosyal mesafenin bir lüks olduğu, su ve hijyen sorunu yaşayan bölgelere, mülteci kamplarına sağlık hizmetinin daha kolay ulaşımını hedefliyor.

Öneri kapsamındaki gemilerin her biri yaklaşık 2.000 yatak içerecek ve her nakliye konteynerı bir yoğun bakım ünitesini oluşturacak. Mühendislik danışmanı Mott MacDonald’ın tavsiyesi ile tasarlanan bloklar, nakliye konteynerlarının 6 kat istiflenmesiyle oluşturulacak. Erişim, 20 birim aralıklarla yerleştirilmiş yük asansörlerine açılan sirkülasyon güverteleriyle sağlanacak.

Her ünite doğal ışık ve havalandırmaya sahip olacak. Yoğun bakım ünitelerinin her biri gerekli enerjiyi, her bloğa yerleştirilmiş yedek jeneratörlerden ve  geminin güç kaynağından edinecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.