VitrA’nın Yeni Karo Sistemlerine Almanya’dan “Excellent Product Design” Ödülü

VitrA’nın retromix ve mode karo sistemleri, üstün tasarım kaliteleri nedeniyle German Design Award 2020 (Alman Tasarım Ödülü) kapsamında “Mükemmel Ürün Tasarımı (Excellent Product Design)” ödülüne layık görüldü.

Alman Tasarım Konseyi (German Design Council) tarafından “Banyo ve Sağlık” kategorisinde verilen ödüller, VitrA Tasarım Ekibi’nin imzasını taşıyor. Red Dot: Product Design 2019 kapsamında ödül kazanan “retromix”, şimdi de “mode” ile birlikte Excellent Product Design ödülünün sahibi oldu.

VitrA’nın retromix karo sistemi, değişik büyüklüklerdeki geleneksel desenlerin birlikte farklı kompozisyonlarda kullanılabileceği güçlü bir grafik dil yaratarak sayısız atmosfer tasarımına ilham veriyor. Dört renk paleti üstüne kurulu mode sistemi ise banyoda renk kullanımını teşvik ediyor ve kullanıcısının tarzını yansıtan banyo atmosferleri yaratmaya olanak tanıyor.

Benzersiz trendleri keşfederek onurlandırmayı hedefleyen German Design Award, tasarımda mükemmellik arayışıyla düzenleniyor. Uluslararası pazarlarda aktif olan ürün ve projelerin aday olduğu ödüller, uluslararası jüri tarafından değerlendirilerek “Mükemmel Ürün Tasarımı” ve “Mükemmel İletişim Tasarımı” başlıklarında veriliyor.