Vezirköprü Orman Ürünleri, İnovasyon Çalışmalarıyla Ödül Aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2012 yılından bu yana düzenlenen, Ticaret Bakanlığı’nın koordinasyonuyla hayata geçen “Türkiye İnovasyon Haftası”, 3-4 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede, Vezirköprü Orman Ürünleri Inosuit programındaki çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.

Türkiye’de inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, inovasyon ekosisteminin buluşması “Türkiye İnovasyon Haftası” kapsamında yer alan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından başlatılmış bir program olan Inosuit’e bir yıl önce dahil olan Vezirköprü Orman Ürünleri, programda göstermiş olduğu performans ve çalışmalarıyla ödül aldı. Programı başarıyla tamamlayan firmalara ödülleri TİM yöneticileri tarafından takdim edildi.

Ödül töreninde inovasyon programı hakkında bilgi veren ve kongrenin moderatörlüğünü de üstlenen Dr. Merih Pasin “Inosuit aslında şirketlerdeki finansal yönetimini sistematik olarak kuran, varsa iyileştiren, kurumsal inovasyon konusunda şirketleri yönlendiren bir program. TİM’in kurduğu bu sistem ülke çapında üniversitelerle iş birliği içinde yürütülüyor. Bu programda yer alan ve mentorluk yapan üniversiteden hocalarımız da burada. Şirketlerde iyileştirmeye ve yeniliklere yönelik hazırlanan bu program üniversite-sanayi iş birliği ile yürütülüyor. Türkiye genelinde iki yılda 120’nin üstünde firma bu programa dahil oldu. Her yıl daha da çoğalıyoruz. Bu konuda bu yıl göstermiş oldukları inovasyon çalışmalarıyla sertifika almaya hak kazanan firmalarımızı takdir etmek için buradayız. Ben şimdiden ödül alan tüm firmaları kutluyorum” dedi.

Inosuit programı kapsamında Vezirköprü Orman Ürünleri’ne İstanbul Üniversitesi Teknokent AR-GE Müdürü Kayhan Beyazıt mentorluk yaptı. Vezirköprü Orman Ürünleri adına ödülü İş ve Strateji Geliştirme Müdürü Mehmet Karahasanoğlu aldı.