Türkiye’nin İlk Mutfak Markası Kelebek Bayi Ağını Genişletiyor

Kelebek Mutfak, sürdürülebilir bir şekilde bayi ağını genişletmeye devam ediyor.

Yeni nesil teknolojiyi kullanarak tasarladığı mutfaklarıyla adından söz ettiren Kelebek Mutfak, hayatı kolaylaştıran çözümleriyle yaşam alanlarının vazgeçilmezi oluyor. Bugün Düzce’de 55 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 186 bin metrekarelik bir alanda, yüksek teknoloji ve üstün kalite yaklaşımı ile tasarladığı mutfaklarını 19 bayisi üzerinden takipçileriyle buluşturuyor. Türkiye’nin ilk mutfak markası olma vizyonuyla bayi ağlarını genişletmek için sürdürülebilir bir şekilde çalıştıklarını belirten Kelebek Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kaya, hedeflerinin 2021 yıl sonunda toplamda 33 bayiye ulaşmak olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl 85’inci yılını kutlayan Kelebek’in yeni bir yapılanma dönemine girdiğini açıklayan Kaya, “Kelebek olarak 2020 yılında çok önemli atılımlar gerçekleştirdik. Mutfak Mobilyası sektöründe tecrübeli ve çok güçlü bir ekip oluşturduk. 2019 yılı sonunda Kalamış’ta, 2020 yılında Etiler’de mutfak konsept mağazalarımızı, 2021 Ocak ayı sonunda ise Nişantaşı’nda mağazamızı açtık. Yanı sıra üç yeni mutfak modelini satış hattımıza aldık. Ücretsiz projelendirme ile müşterilerimize uygun olan mutfak çizimlerini yaparak tekliflerini ilettik ve Whatsapp danışma hattımızla müşterilerimize 7/24 online destek sağladık. 2021 yılında da daha geniş kitlelere hizmet verebilmek amacıyla bayilik ağımızı genişletmeyi hedefliyoruz. İstanbul, Bursa, Adana ve Konya gibi büyükşehirlerde bayilik ağımızı genişletmek istiyoruz. Ayrıca 2021 yılı hedeflerimiz arasında yeni satış hattımıza alacağımız banyolarımız, mutfak modeli renklerimiz ile müşterilerimize daha fazla seçenek sunmak yer alıyor” dedi.

2021 yılı sonunda 33 satış noktası hedeflediklerinin altını çizen Kaya, projeli işlerde ise seçici davrandıklarını aktardı. Marka firmalarla ve iyi projelerde yer alma hedefiyle çalıştıklarını açıklayan Kaya, son 3 yılda 20’den fazla prestijli büyük projede yer aldıklarını ve yer almaya devam edeceklerini söyledi. Kelebek Mutfak olarak geçmişten aldıkları güç ile müşterilerin güvenini vizyon edindiklerini açıklayan Kelebek Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kaya, “Mutfaklar artık sadece yemek yapılan alanlar değil, biliyorsunuz. Aynı zamanda yaşam alanlarımıza da katıldı. Eşimiz veya çocuklarımızla birlikte yemek yaparak eğlenceli zamanlar geçirdiğimiz, aynı masa etrafında toplanarak hoş sohbetler ettiğimiz alanlar haline geldi. Bu nedenle mutfakta hem konfor hem görsellik hem de fonksiyonellik önem kazandı. Ulaşılması güç dolap diplerinden önümüze kadar gelen kiler mekanizmaları ve köşe mekanizmaları gibi hayatımızı kolaylaştıran sistemler, mutfaklarımızda başrolde yer almaya başladı. Ayrıca mutfak üst dolaplarının altında kullanılan aydınlatmalar da ayrı bir estetik kazandırdı. Renk konusunda ise; siyah ve antrasit renklerin asaleti bu yıl revaçta diyebilirim. Hiçbir zaman modası geçmeyen beyaz renk, özellikle klasik mutfakların vazgeçilmezi… Bunların yanı sıra pastel ve natürel renkler bu yılın trendi. Ayrıca her yıl açıklanan Pantone yılın renklerinde 2021 yılı gri ve güneş sarısı biliyorsunuz. Bu renklerden de çok özel örnek mutfaklar hazırladık. Müşterilerimiz tüm örnek mutfakları showroom’larımızı ziyaret ederek inceleyebilir.”