7. AURA Forum

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, dijital etkinlik serisi AURA Forum‘un yedinci oturumunu 10 Nisan’da düzenliyor.

Farklı disiplinlerden tasarımcıların özgün projelerini paylaştıkları AURA Forum tasarım buluşmalarının yedinci ve Bahar Dönemi kapsamındaki ilk oturumu, 10 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’te AURA İstanbul’un YouTube kanalında canlı olarak gerçekleşecek.

Forumda; tasarım alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcılar sunumlarını gerçekleştirerek, tasarım disiplinleri arasında diyaloğun güçlendirilmesine katkı sağlayacak.

TROX Türkiye sponsorluğundaki etkinliğin tasarımcı konukları şöyle:

• Nusret Uşun (Mimar) – Flaneur: Plan B* Akıntıya Karşı Bir Mimarlık Okulu
• Zeynep Burcu Kâya (Mimar, Oyun Tasarımcısı) & Ahmetcan Alpan (Şehir Plancısı, Akademisyen) – Soul: Kavramdan Oynanışa Bir Oyun Tasarımı Hikayesi
• Hasan Burak Akyıldız (İç Mimar) – Bir Sinerji Buluşmasından Kolektif Tasarım Stüdyosuna
Etkinlik; yorum ve sorularıyla katkıda bulunmak isteyen tüm izleyicilere açık olacak. AURA Forum’u canlı olarak izlemek için tıklayın.

AURA Forum; bilgi, deneyim, fikir, hikaye, süreç, yöntem ve kaynakların paylaşılarak daha geniş bir alana yayılmasıyla ortak bir zeminde üretimleri tartışma fırsatı sunuyor.

Etkinlik serisi; mimari tasarım, iç mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarımı, moda tasarımı, süreç tasarımı, yöntem tasarımı gibi tasarımla ilişkili her alandan başvurulara açık.

Her AURA Forum etkinliğinde başvurular sonucunda davet edilecek tasarımcılar, 15 dakikalık canlı sunumlar halinde tasarımlarını paylaşma imkanı bulacak. Sunumların ardından düzenlenecek soru-cevap bölümünde ise konukların yanı sıra izleyenlerle de diyalog kurulması sağlanacak.

Katılım rehberini incelemek için tıklayınız.