The Circle Tematik Etkinlikler Serisi

The Circle organizasyonunda, QReal sponsorluğunda gerçekleşecek olan; mimarlık kültürünü çok yönlü bir bakışla ele alan ve çeşitli güncel temalara odaklanan Tematik Etkinlikler Serisi Haziran ayında Mimarlık ve Teknoloji Serisi ile başlıyor. Alanında uzman kişilerle The Circle Space’te ve online’da söyleşi, panel, seminer gibi farklı formatlarda gerçekleşecek etkinlik serisi mimarlık alanında farklı perspektifler açmayı hedefliyor.

The Circle ev sahipliğinde düzenlenen “Mimarlık ve Teknoloji Serisi”nde yer alacak konu ve konuşmacılar şu şekilde;

Mimarlık Eğitiminde Malzeme, Strüktür ve Teknoloji: AA bünyesinde yürütülen Em-Tech programının direktörlüğünü üstlenen Elif Erdine Youtube üzerinden 6 Haziran 2022’de gerçekleşecek etkinlik kapsamında mimarlık eğitiminde malzeme, strüktür ve teknoloji etrafında şekillenen deneyimlerini aktarırken aynı zamanda Em-Tech programında üretilen öğrenci projelerinden örnekler sunacak.

Dijital Mekan Üretiminde Sınır(sızlık)lar: Şebnem Yalınay’ın modere edeceği ve İpek Kuran ve Tuğba Yalçın’ın 15 Haziran 2022 Çarşamba 19:00’da The Circle Space’te gerçekleştirecekleri bu etkinlikte günümüzün en güncel konularından biri olan Mimarlık ve Metaverse ilişkisini çok boyutlu olarak tartışmaya açacaklar.

Mimarlık ve Robotik Üretim: 22 Haziran 2022 Çarşamba 19:00’da Youtube’da online yayınlanacak etkinlik kapsamında; katılımcılar, mimarlık, tasarım ve teknoloji arakesitinde üretimler yapan Efe Gözen ve Burcu Biçer Saner tarafından kurulan FABB Studio’nun güncel üretimlerine daha yakından bakma fırsatı yakalayacaklar.

Mimarlık ve Sanal Deneyim Tasarımı: Üç boyutlu yazıcı ve robotik gibi güncel teknolojileri yakından takip eden ve üretimlerini bu çerçevede şekillendiren Padalabs’ın kurucusu Begüm Aydınoğlu 28 Haziran 2022 Salı 19:00’da The Circle Space’in ev sahipliğinde  güncel çalışmalarından  ve dijital tasarım araçlarının mimarlık alanındaki çeşitli uygulamalarından örnekler sunacak.

The Circle’da fiziksel olarak gerçekleşecek etkinliklere katılım için kayıt şartı bulunuyor.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.