Soyağacı | Basako

Çukurova bölgesinin dikkat çeken sanat galerisi Kun Art Space, yeni sezonu 8 Ekim’de, Basako’nun son dönem büyük boy kağıt işlerinin ağırlıkta olduğu Soyağacı adlı ikinci kişisel sergisiyle karşılıyor.

Geçtiğimiz yıl Kuzgun Art Space adıyla çalışmalarına başlayan, bu sezon Kun Art Space adıyla yola devam etme kararı alan galeri, isim değişikliğiyle birlikte vizyonunu da güçlendirerek uluslararası projeleri hedefleri arasına ekliyor. Alışılagelmiş İstanbul sanat rotasına Adana’da farklı bir alternatif sunan galerinin amaçları arasında sanatçılara güneyde yeni bir alan açmak yer alıyor.

Basako’nun “Sırça Fanus”, “Kırık, Kesik, Çizik” ve “Dora’nın Oyunu” serilerinden eserlerin yer alacağı ve 8 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan “Soyağacı”, İstanbul’da yaşayan ve üreten sanatçının eğitimini aldığı grafik alt yapısından izler taşıyor. Basako, eserlerinde doğu sanatının motif geleneğini desen duygusuyla birleştirerek doğa, kent, yuva ve annelik konularında eserler üretiyor. Kağıt üzerine suluboya ve akrilik ile çalıştığı işlerine kendi çektiği fotoğraflardan kolajlarla katmanlar oluşturup, optik oyunlarla izleyicinin algısını derinleştiriyor.