“Sonsuzluk Boşluğu + Zamansız Kinetik”

Mask Architects’ten Öznur Pınar Çer ve Danilo Petta tarafından tasarlanan, çevresel veriler ve insan davranışları ile etkileşimli, 360 derece döndürülebilen kinetik paneller ile çevrelenmiş “Sonsuzluk Boşluğu + Zamansız Kinetik”, Public Art Piece in Mexico City yarışmasında finale kaldı.

Mask Architects, Massiv Art ve MIRA tarafından düzenlenen Public Art Piece in Mexico City yarışmasında “Sonsuzluk Boşluğu + Zamansız Kinetik” sanat yapıtı ile 340 uluslararası tasarımcı ve sanatçı arasından seçilen 5 finalistten biri olmaya hak kazandı.

Öznur Pınar Çer ve Danilo Petta tarafından tasarlanan, mühendisliğini ARUP grubunun üstlendiği ve MX3D metal printer şirketi iş birliği ile üretilen strüktür, dünyanın ilk döndürülmüş helezonik kafes yapısı olma özelliğini taşıyor. “Sonsuzluk Boşluğu + Zamansız Kinetik”, çevresel veriler ve insan davranışları ile etkileşimli, merkez noktalarından sabitlenmiş ve bu noktalardan 360 derece döndürülebilen kinetik paneller ile çevrelenmiş, sürdürülebilir hareketli bir sanat yapıtı.