Şişecam Düzcam, İnşaat Sektöründe Yenilikçi Malzeme Zirvesi’ne Katıldı

Enerji verimliliğini ön planda tutan Şişecam Düzcam, ileri teknoloji ürünleriyle Berlin’de düzenlenen 2. İnşaat Sektöründe Yenilikçi Malzeme Zirvesi’ne katıldı. Luxatia International etkinlik firması tarafından düzenlenen ve sektörün ileri gelen mimar, cephe mühendisleri ve AR-GE yöneticilerinin katıldığı zirvede yenilikçi malzeme çözümleri, sürdürülebilirliğin yanı sıra inşaat sektöründeki gelecek trendleri ve teknolojik gelişmeler tartışıldı.  

Şişecam Düzcam, Luxatia International tarafından Berlin’de düzenlenen II. İnşaat Sektöründe Yenilikçi Malzeme Zirvesi’ndeki yerini aldı. Sektörün ileri gelen cam üreticilerinin yanı sıra mimar, cephe mühendisleri ve AR-GE yöneticilerinin katıldığı zirvede yenilikçi cephe çözümleri, sürdürülebilirlik, cam sektöründeki gelecek trendleri ve teknolojik gelişmeler ele alındı.

Zirvede, Şişecam Düzcam Kaplamalı Camlar Ürün Müdürü Esra Aydınoğlu, “Mimarinin camdan beklentileri”  başlıklı sunumunda değişen mimari trendler ve camın sürdürülebilirliği konularına değindi. Şişecam Topluluğu ve Şişecam Düzcam hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından, Şişecam Genel Merkezi’nde dış cephe ve iç dekorasyonda cam kullanımı, Düzcam showroomu ve İstanbul Yeni Havalimanı cephe ve cam çözümleri anlatıldı.

Etkinlikte ayrıca; cephe danışmanlık firması ARUP ve mimarlık firması PLP Architecture yaptıkları sunumları ile projelerini ve dikkat çekici cam çözümlerini paylaştılar.