Silverline Sektörün İlk NFT’sini Çıkardı

Teknoloji ve tasarımı odağına alarak geliştirdiği ürünleriyle sektörde birçok yeniliğe öncülük eden Silverline, ilk davlumbaz NFT’sini hazırlayarak bir ilke daha imza attı.

Teknolojik ve yenilikçi ürünleriyle geleceğin trendlerine yön veren Silverline, ankastre sektörünün ilk davlumbaz NFT’sini hazırlayarak çok yönlü bir dijital tüketici bağlantısının da temelini attı. Blatform iş birliğiyle prototip olarak tasarlanan Lightline Cube ürününü NFT olarak Digifinex platformunda açık artırma ile satışa sunan marka; 500 USD fiyat ile çıktı. Silverline 60’dan fazla ürününü en kısa zamanda meta veri tabanına taşımak için çalışmalara başladı.

Tüketici trendleri dijitalleşmenin yaygınlaşması birlikte çok daha hızlı değişmeye başladı. Ankastre sektöründe ürünlere anlık erişim, uzaktan kontrolün sağlanması ve kişiselleştirilmiş ürünler gibi trendler öne çıkarken; teknolojiyle bütünleşen, enerji tasarrufu sağlayan ve kolayca kullanılabilen fonksiyonel ürünler mutfakların gözdesi oluyor. Alışveriş sırasında e-ticaret popülaritesini artırırken, mağazalar bir markayı deneyimlemek veya bir ürünle etkileşim kurmak için birincil yol olmaya devam ediyor.

Hayata değer katan sürdürülebilir üretim yöntemleri, kullanıcı dostu ve fonksiyonel ürünleriyle mutfak dekorasyonunu bambaşka bir boyuta taşıyan Silverline, fark yaratan teknolojileri ve özellikle IoT (nesnelerin interneti) alanında geliştirdiği modelleriyle sektöre yön veriyor. Dijital dönüşümü üretim süreçleri, ürün grupları ve müşteriler olmak üzere 3 ayrı alanda ele aldıklarını belirten marka,  üretim süreçlerinde robotik, yapay zeka, nesnelerin interneti (IoT) ve veri analitiği gibi teknolojileri kullanarak gelecek odaklı ürünler üretiyor. Teknolojiyi odağına alarak tasarladıkları ürünlerle 150’den fazla uluslararası ödül aldıklarını belirten Silverline Marka Direktörü Dilek Kosova, “Dijitalleşme ile birlikte tüketici alışkanlıkları değişkenlik gösterirken, son zamanlarda ankastre sektöründe IOT gibi akıllı teknolojiler ve  sürdürülebilir üretim yöntemleri her markanın en öncelikli söylemleri arasında yerini aldı. Hal böyle olunca teknolojiyle uyumlu ve sunduğu fonksiyonlarla alternatif çözümler üreten ürünler mutfakların vazgeçilmezi haline geldi. 2023 trendlerinde ise iç mimariyle bütünleşecek tasarım ve malzeme kullanımları ön plana çıkacak. Ayrıca Inox yüzeyler her ne kadar zamansız birer klasik olsalarda, mat yüzeyler ve koyu renk kullanımların ağırlıkta olacağını ön görüyoruz.” şeklinde konuştu.