shaping the future | Acrilic Design Awards 2020

İkincisi düzenlenen ”shaping the future|Acrilic Design Awards 2020” yarışması; öğrencileri, ”döngüsel ekonomi”nin ilkelerine uygun, daha sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunma potansiyeline sahip bir ürün veya deneyimi akrilik ile tasarlamaya davet ediyor.

Başarıyla tamamlanan ilk senenin ardından, Akrilik Tasarım Yarışması, ikinci defa Türkiye’deki tasarım topluluğunu inovasyona öncülük etmeye ve akrilik malzemenin potansiyelini keşfetmeye çağırıyor. ADA ile amaçlanan; tasarım yeniliklerine ilham vermekten, toplum üzerinde pozitif ve sürdürülebilir etki yaratacak gerçek ürün ve deneyimlerin yaratılmasına kadar, tüm akrilik tedarik zinciri boyunca tek bir ekip olarak birlikte sorunsuz çalışmak.

Yarışmanın ikinci yılında da jüri, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Arif Özden, İç Mimar Atilla Kuzu, Ak-taş Dış Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Denkel, Mimar Doç. Dr. Ece Ceylan Baba, Sanatçı Günseli Kato, Mimar Melike Altınışık ve Mimar Şebnem Buhara’dan oluşuyor. Jüri, tasarımın daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma potansiyelini ne ölçüde sergilediğine, akriliğin avantajlarından ne ölçüde faydalandığına ve tasarımın biçim ve fonksiyon açısından ne kadar özgün bir bileşim yarattığına bakarak kazananları seçecek.

2019/2020 akademik yılında üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmanın son başvuru tarihi 17 Ocak 2020.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ödüller

Birincilik Ödülü:  €2,000 ve ”Tasarımın Arka Planı” özel video çekimi

İkincilik Ödülü:  €1,000

Üçüncülük Ödülü:  €500

Mansiyon:  €250 (Jüri takdirindedir)