Sessizliğin Mimari Tasarım ile Buluştuğu Atölye: STILL

Türkiye Tasarım Vakfı tarafından, İç Mimar Cédric Etienne ile Büşra Kayıkçı moderatörlüğünde, 27-28 Şubat’ta gerçekleştirilecek STILL atölyesinde, sessizliğin mimaride nasıl kullanılabileceği sorgulanacak.

Zaman, mesafe ve özgürlük kavramlarının hayatımızın içine daha çok girmesiyle, sessizliğin dinamikleri ve iç dengenin nasıl daha iyi kurulacağını anlamaya çalışıyoruz. Mimari tasarım aşamalarında da ses kadar sessizlik de önem kazanıyor. STILL atölyesi, sessizliğin mimari mekanlara daha büyük bir anlam duygusu vermek için nasıl kullanılabileceği fikri üzerine gerçekleştirilecek.

İç Mimar Cédric Etienne ile Büşra Kayıkçı moderatörlüğünde gerçekleştirilecek atölyede katılımcılar sessizliği nasıl algıladıklarını, nasıl hayal ettiklerini ve günlük yaşamlarında sessizlikle nasıl bir bağlantı kurduklarını tartıştıktan sonra kendi sessizlik mekanlarını tasarlayacaklar. 2 günde gerçekleştirilecek olan atölyenin ilk gününde teorik bilgiler verildikten sonra ikinci gün bu bilgiler ışığında tasarım aşamasına geçilecek.

Atölye son sınıf mimarlık lisans ve master öğrencilerine yöneliktir. Zoom üzerinden gerçekleştirilecek olan atölyenin dili İngilizce’dir. Katılımcıların info@turkiyetasarimvakfi.org  adresine portfolyolarını göndermeleri gerekiyor.