Seramiksan, Teknoloji ve Tasarım Odaklı Yenilikçi Ürünleriyle Unicera’ya Damga Vurdu

Seramik sektörünün ilkleri ve yenilikleri ile öne çıkan bir marka olan Seramiksan, 2019 yılı koleksiyonunu sergilediği Unicera’da sektör profesyonelleri ve ziyaretçilerden tam not aldı.

‘’İyi Tasarım Herkesin Hakkı’’ temasıyla benzersiz tasarımlara imza atan Seramiksan, 5-9 Şubat tarihlerinde Cnr Expo’da düzenlenen Unicera Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı’nda, teknoloji ve tasarımı öne çıkaran 2019 yılı koleksiyonu ile damga vurdu.

Seramiksan Türkiye Satış Müdürü M. Süreyya Çağlar: “Sektörün en önemli fuarlarından biri olan Unicera’da, inovatif kimliğimizin öne çıktığı yepyeni ürünlerimizi sektör profesyonelleri ve ziyaretçilerimiz ile buluşturduk. İlkleri ve yenilikleri gerçekleştirdiğimiz koleksiyonumuzun fuarda büyük beğeni toplaması bizleri çok mutlu etti. Bu yıl ilk kez Unicera’da görücüye çıkardığımız, Türkiye’de ilk ve tek  sadece Seramiksan tarafından üretilen, alışılmışın dışında benzersiz forma sahip Fishbone koleksiyonumuz Unicera’da ilgi odağı oldu. Hem tasarım anlamında, hem de kullandığımız ileri teknoloji olarak bakıldığında, benzersiz forma sahip Fishbone’un ilk kez Seramiksan tarafından üretilmesi ve yine böyle bir ürünü son tüketiciyle ilk biz buluşturduğumuz için mutlu ve gururluyuz. Gelişen tasarım dünyası ve teknoloji ile beraber değişen banyo kavramı, tüketicinin yaşam tarzını yansıtarak, konforlu ve keyifli hoş vakit geçirebilecekleri bir yaşam alanlarına dönüşüyor. Sektörde su tasarrufu yapan çevreci klozetleri, engelliler ve yaşlılar için tasarlanan özel ürünleri ve tüketicinin tarzını yansıttığı her renkte üretilebilen klozet ve lavabolara kadar  her zevke ve ihtiyaca uygun çok çeşitli tasarım çizgilerini artık görmek mümkün. Seramiksan olarak, Vitrifiye ürün grubumuzda yer alan, 2.5 litre su ile sıvı atıkları temizleyen, 4 litre su ile katı atıkları temizleyen çevreci klozet takımlarımız temiz suların daha az tüketilmesine olanak sağladığı için fuarda ziyaretçilerimiz tarafından tam not aldı. Yenilikçi ve modern tasarım anlayışıyla tasarlanan, mat ve parlak renklerden oluşan Aura tezgah üstü lavabo koleksiyonumuz, sıra dışı renkleri ve ince tasarımı ile standımızda yoğun ilgi gördü” dedi.

“Fishbone” koleksiyonu

Unicera’ya özel olarak hazırlanan, Türkiye’de ilk ve tek sadece Seramiksan tarafından üretilen Fishbone Koleksiyonu, Unicera’da ilk kez görücüye çıkarıldı. Sahip olduğu benzersiz formu ile sektör profesyonelleri ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören  koleksiyon, ahşap, mermer, andezit, cement ve patchwork görünümlerinin bir araya geldiği, Classic Wood, Nordik, Loft, Cement-Art, Soho, Matrix, Ladin, Illusion ve Nova olarak 9 farklı seriden oluşuyor. Fishbone Koleksiyonu, dekorasyon dünyasına damga vuran ve yaratıcılığı ön plana çıkaran Mix & Match yaklaşımıyla kalıpları kırarak, sofistike ve yaratıcı mekânlar vaat ediyor.

Unicera’ya özel koleksiyon

Seramiksan’ın Unicera’ya özel olarak hazırladığı koleksiyonda, 1800’lü yılların ihtişamını yaşam alanlarına taşımak  isteyenler için tasarladığı “Victorian” serisi, geçmişten günümüze uzanan lüks ve görkemli Victorya tarzı dekorasyon stilini yansıtıyor. Koleksiyon da ayrıca, Nostaljik Arnavut kaldırımı görünümü ile balkonlara İtalyan havası katan “Andezit” serisi ile adını gökyüzünün en parlak yıldızından alan siyah ve beyaz mermerin çekiciliğini banyolara yansıtan “Orion” serisi yer alıyor. Seramiksan, 12 x 24,5 cm yeni ebatlarıyla İtalya’nın ünlü Calacatta mermerinden ilham alınarak tasarlanan, beyaz üzerine gri damarlı görünümü ile “Silver Calacatta” ve doğanın dingin ruhunu yaşam alanlarına taşıyan ahşap dokulu “Wood Dream” serileri ile son dönem dekorasyon  trendlerini sektör profesyonelleri ve ziyaretçileriyle buluşturdu.

2019 yılının öne çıkan dekorasyon trendlerinden olan mermeri, şık ve etkileyici tasarımlarla yeniden yorumlayan Seramiksan, 30 x 60 ve 25 x 50 cm ebatlı duvar karoları, 50 x 50 ve 60 x 60 cm ebatlı yer karoları ve sırlı porselen serileri, Lasa, Alves, Gris, Vega, Rio, Santana, Aspendos, Sava ve Poseidon fuarda büyük beğeni topladı.