Sağlıklı ve Şık Zeminlerde 20 Yıldır Kastamonu Entegre İmzası Var

Kastamonu Entegre, ürettiği parkeler ile 20 yıldır sağlıklı ve estetik yaşam alanlarının oluşturulmasına katkıda bulunuyor. Laminat parkede dünyanın ilk 4 üreticisi arasında yer alan marka, zengin renk ve dekor seçeneklerinin yanı sıra Hijyen+ özelliğine sahip parke ürünleriyle de öne çıkıyor.

Ağaç bazlı panel sektörünün yarım asırlık global markası Kastamonu Entegre, laminat parke üretiminde 20 yılı geride bıraktı. Ülkemizdeki parke üreticileri arasında en fazla dekora sahip olan firma, üretimdeki deneyimi ile tasarımcılara ve dekorasyon meraklılarına sınırsız seçenekler sunuyor. Dünya laminat parke üretiminin yüzde 6’sını tek başına gerçekleştiren Kastamonu Entegre, Floorpan ve Artfloor markalı laminat parke ürünlerini, tasarım dünyasındaki son trendler ve yeni teknolojiler ışığında sürekli yenileyip çeşitlendiriyor.

Kastamonu Entegre, laminat parke ürünlerinde Blue Angel (Mavi Melek) sertifikası kullanan ilk Türk üreticisi olarak öne çıkıyor. Dünyadaki ilk “Eko-etiket” uygulaması olan Blue Angel, tüketicilerin daha çevreci ürün ve hizmetleri ayırt edebilmeleri amacıyla Avrupa Birliği tarafından başlatıldı. Sertifika, ürünlerin insan sağlığına zararlı maddeler içermediğini göstermenin yanı sıra bunların geri dönüşüme elverişli biçimde tasarlandığını ve minimal enerji tüketerek üretildiğini de belgeliyor.

Yaşam alanlarının temiz ve bakterilerden arınmış olması, sağlıklı bir yaşam sürmek için büyük önem taşıyor. İleri teknoloji altyapısına sahip tesislerde üretilen, Blue Angel sertifikalı Boutique ve Stonex parke koleksiyonları, Hijyen+ özelliği ile yaşam alanlarında ekstra hijyen sağlarken; ayakkabılar, evcil hayvanlar ve başka kaynaklar aracılığıyla parkeye taşınan zararlı mikroorganizmaların çoğalmasını engelliyor. Ekoteks Laboratuvarı’nda yapılan testler, Hijyen+ özellikli ürünlerin, 24 saat içerisinde parkede görülmesi beklenen bakteriyel aktivitelerin %99’a kadar engellendiği kanıtladı.

İlhamını Picasso, Dali, Da Vinci gibi ünlü sanatçılardan alan Boutique serisi, yüksek hijyen gerektiren kreş ve sağlık kuruluşlarından, restoran, kafe, otel gibi yüksek trafikli alanlara ve modern döşenmiş dairelere kadar geniş bir kullanım alanı sunuyor. Yaşam alanlarında maksimum hijyen sağlıyor. Türkiye’de 40 cm eninde üretilen ilk ve tek parke serisi olan Stonex, ahşabın doğallığını taşın yalın dokusu ile buluştururken, bakteri barındırmayan yapısı ile alerjen bünyelerin, çocukların ve yaşlıların yoğun olarak bulunduğu mekanlar için ideal seçeneği oluşturuyor. Tüketiciye 25 yıl garanti süresi sunan, AC5 aşınma sınıfı Stonex parke koleksiyonu, özellikle trafiği yüksek alanlar için öneriliyor.