Sağlık Yapılarında Yalıtımın Adı Bonus

Isı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda sunan, üstün teknolojiyle üretilen doğal yalıtım malzemesi Bonus Taş Yünü, sektördeki diğer ürünlerden ayrılan kalite özellikleri ile sağlık projelerinin tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Sağlık yapılarında konfor ve güvenlik açısından önemli yer tutan ısı, ses yalıtımı ve yangın dayanımı ihtiyacı konusunda Tekirdağ Şehir Hastanesi projesinin çözüm ortağı Bonus Yalıtım oldu. Toplamda 10.000 m2’lik Bonus Taş Yünü Gold Plus 70/8 ürününün kullanıldığı bu dev yatırımda konforlu yalıtım Bonus Yalıtım ürünleri sayesinde sağlanıyor.

Pandemi döneminde gelişen ihtiyaca binaen, Yeşilköy ve Sancaktepe’de inşa edilen acil durum hastanelerinin yalıtım çözümü ortağı da Bonus Yalıtım olmuştu. 2020 yılında yapımına başlanan ve günümüzde hizmetlerini sürdüren Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanelerinin cepheleri için toplamda 43.000 m2 Bonus Taş Yünü Gold Plus serisi tercih edildi. Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde olduğu gibi 8 cm gibi yüksek kalınlıktaki ürünlerle yalıtılan bu iki önemli ve değerli hastane de yapı ömrü boyunca ısı, ses ve yangına karşı Bonus Taş Yünü ile korunacak.

Siyah cam tüllü, beyaz cam tüllü, sarı cam tüllü, alüminyum folyolu ya da kaplamasız olarak 70 – 90 kg/m³ yoğunluklarında üretilen Bonus Taş Yünü Gold ve Gold Plus serisi ürünler, havalandırma boşluklu ve havalandırmasız giydirme dış cephe duvarları için kullanılıyor. Su iticilik özelliği bulunan Gold ve Gold Plus serisi A1 yanmazlık sınıfında olup, olası bir yangın durumunda alevlerin ilerlemesini engelleyerek yangının zararlarını minimuma indirmede başrol oynuyor. Bununla beraber yüksek ses emicilik özelliği ile dış ortamdan gelebilecek gürültünün yapı içine girmesini engelleyerek, özellikle hastaneler gibi sağlık alanında önemli role sahip binalarda yüksek konfor sunuyor ve bu yönüyle toplum sağlığına da katkı sağlıyor.