3 Engel: Mimarlıkta İkonoklastik Denemeler

SofART organizasyonuyla, Batu Kepekcioğlu yürütücülüğünde gerçekleştirilecek olan 3 Engel: Mimarlıkta İkonoklastik Denemeler başlıklı atölyede Dziga Vertov‘un dramatik sinema eleştirileri rehberliğinde Antik Yunan’dan başlayıp günümüzde de hakim olan dramatik düşünce yapısının izleri güncel mimarlıkta sürülmeye ve alternatifleri aranmaya çalışılacak.

Kültür sanat alanında özgün üretimler yapan interdisipliner bir topluluk SofART tarafından düzenlenen “3 Engel: Mimarlıkta İkonoklastik Denemeler” başlıklı atölye 24 Nisan Cumartesi saat 15.00’da ilk oturumu ile başlıyor. Atölyeden önce “5 Obstruction (Beş Engel)” belgeselinin izlenmesi tavsiye ediliyor. Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Batu Kepekcioğlu
1980 yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında İTÜ Mimari Tasarım Program kapsamında hazırladığı “Fonksiyonel Esneklik” adlı teziyle Yüksek Lisans derecesini aldı. 2018 yılında İTÜ Mimari Tasarım Doktora Programı’nda hazırladığı “Sine-dram ve Arki-dramın Eleştirisi: Dziga Vertov ve Rem Koolhaas” adlı doktora tezini tamamladı.