Romi Khosla: Yaklaşmakta Olan Doğalın Çağı, Mega Şehirlerin Değil

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Yaklaşmakta Olan Doğalın Çağı, Mega Şehirlerin Değil başlıklı konuşmasıyla Mimar Romi Khosla’yı ağırlıyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, dünyaca ünlü mimarları öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla buluşturmaya devam ediyor. 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nin ikinci konuğu, Yaşam Boyu Başarı ödülü sahibi ünlü mimar Romi Khosla. Konferans, 7 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 17:00’de çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Romi Khosla, uluslararası camiada “kentsel canlandırma” konusunda uzman bir mimar ve danışman olarak tanınıyor. Cambridge Üniversitesi’de Ekonomi ve The Architectural Association’da Mimarlık eğtimi aldıktan sonra, 50 yıl kadar önce Hindistan’da tasarım ofisini kurdu; bazıları ulusal ve uluslararası ödüller almış yüzden fazla bina tasarlandı, inşa etti. Geçtiğimiz yıl, Antalya Mimarlar Odası tarafından “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”ne layık görülen Khosla, onlarca yıl, bir gezgin olarak Himalayalar’ın derinliklerindeki Budist yerleşim yerlerini araştırmak için yürüyerek seyahat etti ve bu seyahatlerini kitap olarak yayınladı.