REHAU’dan Hırsızlık Önleyici Pencere: Smart Guard

Sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon sistemleriyle ön plana çıkan REHAU, pencereleri akıllı hale getirmek ve olası hırsızlıkları caydırmak için Smart Guard isimli ürünü geliştirdi.

REHAU’nun geliştirdiği, potansiyel hırsızları tespit eden akıllı bir algılama sensörüne sahip olan Smart Guard, görsel ve sesli alarm modülleri ile hırsızlığa teşebbüsü de ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Herhangi bir hasar meydana gelmeden caydırıcı olma özelliği taşıyan REHAU Smart Guard penceresi, akıllı hırsızlık koruması ile sektörde bir ilk olma niteliği de taşıyor.

Üç konfigürasyon seviyesinde sunulmasıyla müşterinin bireysel güvenlik ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir olan Smart Guard, pencere işlemcisinin belirli hedef kitleler için çeşitli çözümler sunmasını sağlıyor. Hızlı ve kolay kurulumu sayesinde de Smart Guard modülü pencerenin üst çerçevesine veya balkon veya teras kapısına monte ediliyor. Kapakların beyaz, antrasit, kahverengi ve karamel renklerinde sunulması ise genel görünümle gizlice uyum sağlıyor. Sistem radyo ve batarya gücü ile çalışıyor.

Güneşlikleri akıllı telefon ile kapatmak mümkün

Akıllı koruma sistemi “Plus” adı verilen gelişmiş versiyonunda ise, bir düğmeye bir kez basıldığında tüm modüllere anında ulaşan basit bir duvar anahtarından kontrol edilebiliyor. Ayrıca sensör, kablo veya akü olmadan çalışıyor veya herhangi bir yere yerleştirilebiliyor.

Modüler bir şekilde genişletilebilen bir akıllı ev sistemi sağlayan REHAU, yalnızca konforu değil kişisel güvenliği de önemli ölçüde artırıyor. Alarm herhangi bir zamanda çalışırsa, kişisel alarm program tanımlayabiliyor. Böylece güneşliklerin kapatılmasından akıllı telefondaki bildirimlere kadar her işlemi gerçekleştirmek mümkün olabiliyor.