Quarter Car

Seymourpowell tarafından tasarlanan sürücüsüz ve elektrikli “Quarter Car”; karşı karşıya, yan yana gibi farklı seyahat alternatiflerine imkan tanıyor ve bir kişiden dört kişilik bir gruba kadar farklı kullanımları mümkün kılıyor.

Multidisipliner tasarım firması Seymourpowell, “Quarter Car” isimli araç ile özel, paylaşımlı yolculuk konsepti tasarladı.

Hareket edebilen bölmelere ve hava temizleme teknolojisine sahip, dört koltuklu, sürücüsüz araç tasarımı Quarter Car; yolculara normal bir seyahate kıyasla daha çok mahremiyet alanı sağlıyor. Aracın dörde ayrılabilen iç düzeni, kullanıcılara esnek bir tasarım deneyimleme imkanı sunuyor.

Dört modülden oluşan araç; karşı karşıya, yan yana gibi farklı seyahat alternatiflerine imkan tanırken, bir kişiden dört kişilik bir gruba kadar farklı kullanımları mümkün kılıyor.

Sürücüsüz ve elektrikli Quarter Car; ihtiyacı olan enerjiyi sürdürebilir kaynaklardan elde ediyor  ve egzoz gazı salınımını minimuma indirgiyor. Ayrıca akıllı hava filtresi ve karbon yakalama teknolojisine de sahip olan Quarter Car, tüm bu özellikleriyle sürdürülebilir bir çözüm sunuyor.

(Kaynak: Dezeen)