P’not Etkinlikler Dizisi Kapsamında Kenan Güvenç Ağırlanıyor… 

ACE Mimarlık, P’not Etkinlikler Dizisi kapsamında “Mimarlıkta Düzen Kavramının Kahn-Venturi Üçgeninde Açılışları” başlığıyla 1 Kasım’da Kenan Güvenç’i ağırlıyor.

ACE Mimarlık, P’not Etkinlikler Dizisi kapsamında “Mimarlıkta Düzen Kavramının Kahn-Venturi Üçgeninde Açılışları” konusunu Kenan Güvenç’in anlatımıyla ele alacak.

1 Kasım 2018 Perşembe günü saat 19:00’da Ace Ofis’te gerçekleşecek olan etkinliğe katılım için kayıt yaptırmak gerekiyor. Etkinlik, katılamayanlar için Ace Mimarlık’ın Instagram ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlacak.

1986 ODTÜ Mimarlık mezunu olan Kenan Güvenç, Gazi Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nde dersler verdi; Sakarya Üniversitesi’nde çalışmalar yaptı. 2015’ten bu yana Kıbrıs’ta, Girne Amerikan Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdüren Güvenç, mimari proje yarışmalarında, 1986’da 14 sınıf arkadaşının kurduğu ülkenin belki de ilk tasarım komünitesi ve birlikte çalıştığı öğrenciler ve arkadaşlarından oluşan ekiplerle 2009’a dek ikisi uluslararası, üçü birincilik olmak üzere 33 ödül kazandı. Bunlardan Gülnur Özdağlar ile katılıp birinci olduğu Fethiye Kültür Merkezi 14 yıl sonra inşa edildi ve Mimarlar Odası 2004 Ulusal Sergisi Yapı Dalı Ödülü kazandı. Kayaköy Öğrenci, 2011 Archiprix, Erbaa Çamlık ve Eskişehir Meteorik Boşluk yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. Alaylı olarak mimarlık ve mühendislik ofislerinde uzun yıllar teknik çizimcilik yaptı. İnce yapı ve alt yapı şantiye, kısa bir süre restorasyon işleri sorumluluğu üstlendi. 1994-1997 arasında Murat Uluğ ile birlikte Mimarlar Odası Mimarlık Dergisi eş-editörlüğünde bulundu. TMÖB 1993 Gökçeada başta olmak üzere 11 öğrenci buluşmasında atölye açarak, konuşmacı olarak hazır bulundu. Mimarlık kültürü alanlarını süpüren altısı uluslararası olmak üzer 82 yayını bulunuyor. 2006’dan bu yana yazmakta olduğu Çakılın Yuvarlaklığı/ Tasarımın Akıl-Politiği kitabını yayına hazırlayan Güvenç, ayrıca ”ho! yeryüzü kuvveti” kurucusu ve aktivistidir.