Pimapen Nirvana ile Üstün Enerji Performansı

Estetik ve konforlu Pimapen Nirvana ile yapıların enerji verimliliği artıyor.

Pimapen Nirvana, sahip olduğu üstün teknik özellikleri ile inovatif bir ürün sunuyor. Isı ve ses yalıtımında rakiplerine kıyasla yüksek performans gösteren Pimapen Nirvana, hem yapıların enerji verimliliğini artırıyor hem de konforlu ve huzurlu bir ortam sunarak soğuğu ve gürültüyü evin dışında bırakmaya olanak tanıyor.
TÜİK tarafından yapılan araştırmalara göre konutlarda oturanların %39,6’sı izolasyon problemlerinden dolayı ısınamıyor; %36,2’si sızdıran çatı, nemli duvar ve pencere nedeniyle yalıtım sorunları yaşadığını ifade ediyor. Yapılardaki bu ısı kayıplarının ortalama %35’i pencerelerden kaynaklanıyor. Isı kayıpların azaltılması için pencerelerde Uw değerinin mümkün olduğu kadar düşürülmesi gerekiyor. TS 825 “Binalarda Isı Yalıtım Kuralları” standardına göre pencerelerdeki ısı iletkenlik değerinin (Uw) en fazla 1,80 W/ m2K olması gerekiyor.

Pimapen’in bu amaçla geliştirdiği inovatif Nirvana serisi, 6 odacıklı yapısı, 80 mm genişliğindeki profil genişliği, üçlü conta sistemi ve tercih edilecek uygun cam kombinasyonuyla 1300X1500mm ebatlarındaki bir pencerede, iletkenlik değerini (Uw) 0,78 W/m2K’ya kadar düşürerek, ısı yalıtımında kullanıcılara maksimum performans sunuyor. Bu sayede yapıların enerji verimliliği artırılarak ısıtma ve soğutma masraflarının da azalması sağlanıyor.

Passive House Institute’in düşük enerji maliyetleri ve dört mevsim yaşam konforu konsepti ile geleceğin yapı tipi olarak tanımladığı “Pasif Ev” sertifikasına sahip olan Pimapen Nirvana, özel tasarımıyla sadece ısı yalıtımı değil ses yalıtımında da üstün performans gösteriyor. Şehrin merkezinde bulunan ve yüksek gürültü sorunu olan tüm konutlarda rahatlıkla tercih edilen Nirvana serisi, cephe orta kayıt profili sayesinde yüksek katlı binalarda rüzgar yüküne karşı da yüksek mukavemet gösteriyor.

Konfor ve enerji verimliliğinin yanı sıra kendinden pervazlı kasa profili, duvar birleşim yerlerindeki görsel bütünlük ve geniş kanat ölçüsüyle maksimum görüş açısı sunan Nirvana serisi, estetik bir görünüm de sağlıyor. Pimapen Nirvana serisi, tüm mimari yapılara uyum sağlayabilecek farklı renk seçenekleri ile kullanıcılara daha estetik tercihler yapabilme şansı sunuyor.