Ospa İklim Nötr Unvanına Sahip Oldu

Ospa, karbon ayak izini azaltarak iklim nötr unvanıyla ödüllendirildi.

Uzun yıllardır iklimin korunması konusunda sektöre öncülük eden Ospa, 1 Ocak 2021’den bu yana iklime olan bağlılığını tamamen iklim nötr olan ilk şirket unvanını kazanarak önemli ölçüde artırdı. Focus Future danışmanlığında, sera gazı emisyonlarıyla ilgili bilanço çalışmaları yürüten firma, bu çalışmalar sonucunda karbon ayak izini azaltarak “iklim nötr” unvanıyla ödüllendirildi.

10 yılı aşkın bir süredir yüzme havuzları için enerji tasarruflu su arıtma sistemleri geliştiren Ospa, BlueControl® kontrol sisteminin yanı sıra enerji yönünden optimize edilmiş filtre sistemleri ve pompaları ile olumlu sonuçlar elde etti. Buna ek olarak, Ospa-BlueClear® dezenfeksiyonu, gerekli kimyasalı % 75’e kadar azalttı ve su kalitesini önemli ölçüde iyileştirdi.

Ospa, ürünlerin üretimi de enerji gerektirdiğinden erken aşamada çok sayıda tasarruf önlemi aldı. Elektrik talebinin yaklaşık %30’unu oluşturan PV sistemi sayesinde, CO2 emisyonları yılda yaklaşık% 15 oranında azaldı. Firma, bu oranı zaman içinde %10 daha azaltmayı hedefliyor.