ORKA Banyo’dan “Bokses” ve “CYO”

Özgün tasarım çizgisiyle yeni nesil banyo trendlerine yön veren ve teknolojiyi tasarımla buluşturan yenilikçi Türk markası ORKA Banyo, tasarımcı Sezgin Aksu işbirliğiyle kendi sektöründe bir ilke imza atıyor.

Çeyrek asrı aşkın süredir sadece uzmanlaştığı banyo mobilyası alanında üretim gerçekleştiren ORKA Banyo, yaşam alanlarına hızla yansıyan “özel tasarımı” banyolara taşıyacak. Milano’daki ofisi Aksu/Suardi ile başarılı tasarımlara imza atan tasarımcı Sezgin Aksu; ORKA için tasarladığı “Bokses” ve “CYO (Create Your Own)” ürün gruplarını, kapalı ve saklı banyolardan farklı olarak esnek, tasarım algısını güçlendiren yapılar olarak tarif ediyor.

Türkiye’de ilk demonte banyo dolabı üreticisi olarak çıktıkları yolda, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tanınmış marka sertifikası da alan Orka; uzmanlaştıkları alanda en iyi üretimi yapıp globalleşmeyi hedefliyor. Yenilikçi yaklaşımları ile dünya pazarlarında ve farklı coğrafyalarda da büyüyen firma, aynı zamanda “ORKA Plus” çatısı altında armatür ve aksesuar gibi banyo tasarımına dair bütün ürün gruplarını da koleksiyonunda bulunduruyor.

Bokses serisi; kişinin hayal ettiği banyoyu yaratmasına imkan veren, kare, daire ve dikdörtgen gibi farklı formlardan oluşan minimalist bir sistem. Koleksiyonunun geometrik formları, daha esnek bir kullanıma ve sonsuz kombinasyona izin verip kullanıcıya özgürlük sağlıyor. Duvara monte bir depolama elemanı, bağımsız bir büfe, hatta makyaj masası bile olabilecek esneklikte bir ürün grubu tasarlanmış.

Dairesel formların bağımsız yapısından yola çıkarak yine özgür bir yapıyla oluşturulan ve kullanıcıya kombinasyon avantajı sunan Sezgin Aksu imzalı CYO (Create Your Own) koleksiyonu ise, farklı boyut ve renkleri ustalıkla bir araya getiriyor. Banyolarda görmeye alışkın olunmayan cesur renk ve formları buluşturan CYO, yeni nesil banyolar için çarpıcı bir alternatif oluşturmaya hazırlanıyor.