Modda Port da BTM Bituproof Kalitesini Seçti

Ontan İnşaat’ın yükleniciliğinde İzmir’de yapımı devam eden Modda Port Çamdibi konut projesinde BTM Bituproof Temel Bohçalama Sistemi tercih edildi.

Su yalıtımı Akpınar Konut İzolasyon tarafından yapılan Modda Port Çamdibi projesinde düşey temel yüzeylerinde 500 gr BTM drenaj levhası üzerine BTM Bituproof D 3,5 mm, yatay temel yüzeylerinde ise BTM Bituproof Y 4.5 mm Plus (çift keçe taşıyıcılı) ve üzerine BTM Bituproof Protector koruyucu sistem bileşeni uygulaması gerçekleştirilmiş.

Yeni nesil su yalıtım sistemi BTM Bitüproof, yapılaşmanın yoğun olduğu, bitişik nizam yapıların temel bohçalama su yalıtımında ve şevli kazı yapılamayan, yüksek su basıncına maruz kalacak temellerde güvenilir ve uzun ömürlü çözümler sunuyor.

Sistemin temel tabanında (radye altında) kullanılan bileşeni BTM BituProof Y, SBS katkılı elastomerik modifiye bitümlü, yüksek mukavemetli özel polyester keçe taşıyıcılı, binileri şalümo ile yapıştırılan, üstün özellikli membran. Temel tabanında ve perdelerde kullanımına göre Bitüproof Y, Bitüproof Y Plus (çift keçe taşıyıcılı) ve Bitüproof D ürünleri ile sistem detayı çözülüyor.

BTM Bitüproof ,”su yalıtımı statik beton ile beraber çalışmalıdır” prensibine sadık kalarak üzerindeki özel kum katmanı ile yaş betona kendiliğinden tutunacak şekilde tasarlanmış. Ürün, yapının statik yapısına direkt tutunduğundan temel tabanlarında ayrıca koruma betonu gerektirmez ayrıca temel kazılarında koruma betonu yüksekliği kadar az kazı yapılıyor. Beton yüzey ile BTM Bitüproof birbirine tutunduğundan, su yalıtım ve beton katmanı arasında ilerleyemiyor.